Kanada Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kanada Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kanada’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemlerini en yakın konsolosluktan yapması gerekiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet veren Kanada Konsolosluğu’nun iletişim bilgisine içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Açık adresleri, telefon ve faks numaralarını güncel olarak paylaşıyoruz. Vize randevusu ve işlemleri için konsolosluk ile irtibata geçip bilgi edinebilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş yükü şehirden şehir değişmektedir. Konsolosluk hizmetleri, ticari hizmetler ve Cuma günü çalışma saatleri hakkında kanada konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center yazımızdan bilgi edinebilirsiniz. İşlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilmek için bu çalışma saatlerine göre hareket etmelisiniz. Öğrenci vizesi, turistik vize, ticari vize ve pasaport gibi işlemler için Kanada Konsolosluğu’na müracaat edip gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Kanada Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kanada Konsolosluğu İletişim Bilgileri

KANADA KONSOLOSLUĞU

KANADA BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Cinnah Caddesi No: 58, 06690 Çankaya, Ankara
Telefon: 409 27 00
Faks: 409 27 12
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe: 08:30-17.45, Cuma : 08:30-13:00

KANADA KONSOLOSLUKLAR

Kanada Başkonsolosluğu İstanbul’da herkesin ulaşabileceği bir noktada bulunmaktadır. Şahısların vize ve pasaport işlemleri için çok rahat ulaşım sağlayabileceği merkezi bir noktada bulunmaktadır. Kanada Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlamak üzere açı adresi aşağıda bütün detayları ile verilmiştir.

Kanada Konsolosluğu çalışma saatleri de yine verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Şahıslar bu saatler dahilinde Kanada Konsolosluğu2na müracaat ederek vize ve diğer işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kanada Konsolosluğu kısa süreli Kanda vizelerini vize merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. İstanbul ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Kanada vizesi başvuruları Kanada İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içinde değerlendirilmektedir.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu,  Kanada vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Kanada Başkonsolosluğu İstanbul Görev Bölgeleri

Afyon, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Tekirdağ illeri, Kanada vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Kanada İstanbul Başkonsolosluğu görev alanı içinde yer almaktadır.

Kanada Başkonsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Konsolosluk Hizmetleri /Pazartesi – Cuma: 09:00 – 12:00

Ticari Hizmetler /Pazartesi – Perşembe: 08:30 – 12:00 ve 12:30 – 15:15

Cuma: 08:30 – 13:00İletişim Bilgileriİletişim Bilgiler

 

Kanada Konsolosluğu Ankara

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren konsolosluğun, dost ve müttefik ülkeler olan iki ülke arasında ticari, stratejik ve güvenlik ortağı olarak son zamanlarda iki ilişkilerin derinlenleşmesi için çalışılmaktadır.

Kanada Konsolosluğu İstanbul

Kanada vatandaşlarının yardım alabileceği Kanada konsolosluğu İstanbul hizmetleri, başkonsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Bu konsolosluğa girebilmek için ise geçerli olan bir kimlik kartına sahip olmak gereklidir.

Kanada Konsolosluğu Nerede Var?

Konsolosluk hizmeti arayanlar için birçok ilde bu hizmeti veren hizmetler bulunmaktadır. Fakat başkonsolosluk hizmeti alacaklar için İstanbul Levent’te yer alan başkonsolosluk üzerinden destek alabilmeleri mümkündür.

Kanada Konsolosluğu Covid

Corona virüs nedeniyle Türkiye ve Kanada’nın yanı sıra birçok dünya ülkesi virüsün etkisine girmiştir. Bu durum ise Kanada konsolosluğu covid tedbirlerinin alınmasına sebep olmuştur. Virüs kapsamında kurumların temizliğine dikkat edilirken, vize işlemleri de virüsün genel durumuna göre şekillenmektedir.

Kanada Konsolosluğu Resmi Sitesi

Kanada konsolosluğu resmi sitesi üzerinden birçok işlemi yapabilmek mümkündür. Kanada hakkında yapılan duyurular, vize başvuruları, vize ücretleri ve her türlü pasaport işlemiyle alakalı bilgi alımı yapılabilir.

Kanada Konsolosluğu Duyurular

Kanada Devleti ile alakalı bütün duyurular, resmi web sitesi üzerinden takip edilebilir.

Kanada Konsolosluğu İzmir

İzmir, vize merkezleri arasında yer alan illerden bir tanesidir. Bu konsolosluğa online olarak vize başvurusu yapılabileceği gibi kurum üzerinden destek alınarak da başvuru işlemleri tamamlanabilir.

Kanada Konsolosluğu İstanbul İletişim

Kanada konsolosluğu İstanbul İletişim adresi, 0212 385 97 00’dır. Ayrıca fax üzerinden destek almak isteyen vatandaşlar da 0212 357 10 00 numarasından bilgi alabilirler.

Kanada Konsolosluğu İş Başvurusu

Ülkemizde yer alan konsolosluklar, zaman zaman açık pozisyon duyurusunda bulunabilmektedirler. Bu sebeple, konsolosluklara iş başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru işlemlerinin ilan veren kurum üzerine yapılabilmesi mümkündür.

Kanada Konsolosluğu Öğrenci Vizesi

Kanada’ya gidecek olan öğrencilerin, Kanada konsolosluğu öğrenci vizesi seçimi yaparak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerinden önce randevu alarak, istenilen evraklar tamamlanır. Öğrenci vizesi olarak alınacak vize için bu yönde belgeler talep edilecektir. Ayrıca vize başvurusu ardından vize ücreti de talep edilecektir.

Türkiye Kanada konsolosluğu ne zaman açılacak?
Kanada konsolosluğu hafta içi günlerde hizmetlerine devam etmektedir.
Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?
Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin hesabında en az 4 ya da 5 bin TL olması gerekmektedir.
Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak?
8 Temmuz 2020 itibariyle bu süreç tekrardan başlamıştır.
Oyla! post