Nauru Aile Birleşimi

Nauru Aile Birleşimi

Okyanusya topraklarında yer alan Nauru aile birleşimi ile yabancı ülke vatandaşlarının uzun süreli ülkede kalmalarına imkan tanır. Aile birleşiminden yararlanılabilmesi için kişilerin Nauru’da ikameti bulunan veya vatandaşı olan kişilerle evlenmeleri gerekir. Aynı şekilde başvuru yapacak kişinin anne ya da babasından Nauru’da yaşıyor olması gerekir.

Neden Visa Center Visa Global Services

Nauru Aile Birleşiminin Gerçekleşmesi İçin Gerekli Belgeler

Nauru aile birleşiminden yararlanmayı düşünmek isteyen kişilerin konsolosluklara aile birleşimi için gerekli görülen evrakları vermeleri gerekir. Bu evraklar arasında standart vize evrakları ve Nauru’da bulunan kişiyle olan yakınlığı kanıtlayan evraklar gereklidir.

Nauru Aile Birleşimi

Nauru Aile Birleşimi

Nauru vatandaşı olan kişi eşse eğer evlenme cüzdanı ve eşin pasaportu gibi belgeler gereklidir. Kardeş, anne veya babanın yanına gitmek istenmesi durumunda ise akrabalığı kanıtlayacak doğum belgesini sunulmalıdır.

Aile birleşimi için klasik vize belgeleri arasında ise pasaport, uçak rezervasyon belgesi, biyometrik fotoğraf, başvuru formu ve kimlik fotokopisi belgeleri vardır. Nauru’da uzun süreli ikamet aile birleşimiyle sağlanacağı için başvuru esnasında talep edilebilecek İngilizce veya Nauruca bilme şartının da taşınması gerekebilir.

Nauru Aile Birleşimiyle Ülkede Kalma Süresi

Nauru aile birleşimiyle ülkede kalma süresi 90 günden uzundur. Bu vize uzun süreli vizeler arasında kabul edilir ve şartları taşıyanlar 90 günden uzun olması kaydıyla Nauru’ya gidebilirler.

Nauru aile birleşimine dair tüm detayları ise Visa Center ofisimizden öğrenebilirsiniz. Yapabileceğiniz tüm işlemleri öğrenerek eksiksiz yapabilir ve aile birleşimi onayı alabilirsiniz.

Nauru nasıl bir yer?
Nauru Dünya üzerindeki en küçük ülkedir. Başkenti Yaren olan ülkenin nüfusu 10 bin kişi kadardır.
Nauru ya nasıl gidilir?
Nauru’ya Türkiye’den direkt uçuş yok,  bu yüzden ilk önce Avustralya’da bulunan Brisbane Havaalanı’na giderek oradan ülkenin yerel havayollarına binerek ülkeye gidilebilir.
Nauru vize istiyor mu?
Evet, gitmek isteyen kişilerin vize alması zorunludur.
Oyla! post