Grenada Konsolosluğu

Grenada Konsolosluğu

Grenada İngiliz Milletler Topluluğu içerisinde yer alan bir ada devletidir. Yabancıların Grenada’ya gidişi için vize sahibi olmaları gerekir. Bu nedenle Grenada vizesinin alınabilmesi için Grenada Konsolosluğu arayışına girilir. Ancak Türkiye’de ada devleti için hizmet veren resmi kurum yoktur. Bunun yerine vize işlemleri İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu ile Ankara’da bulunun İngiltere Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Konsolosluk arayanlar bu iki adresten randevu alarak işlemlerini tamamlayabilirler.

Grenada Konsolosluğu
Grenada Konsolosluğu

Grenada Vizesi İçin Konsolosluk İstanbul İletişim

Grenada vizesi için İngiltere Başkonsolosluğu’ndan randevu alınır. Vize işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte vize alma hakkı elde edilerek seyahat gerçekleştirilir.

Başvuruların yapılabileceği İngiltere Başkonsolosluğu’na dair bilgiler ise şunlardır;

Adres: Kamer Hatun Mah. Meşrutiyet Cad. No:34 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 334 64 00

Çalışma Saatleri: 09.00/17.00

Grenada Vizesi İçin Büyükelçilik İletişim

Grenada vizesi başvuruları için kullanılabilecek ikinci resmi adres ise Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği’dir. Büyükelçilikte randevu yoluyla yapılan başvuruları kabul eder. Başvurular için İngiltere Büyükelçiliği iletişim ve adres bilgileri şöyledir;

Adres: Şht. Ersan Cad. No:46 Çankaya/Ankara

Tel: 0312 455 33 44

Çalışma Saatleri: 09.00/12.30

Grenada Vize Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

İngiltere Başkonsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliği’ne yapacağınız Grenada vize başvurunuzun iptal edilmesi mümkündür. İptal sebebi belge eksikliği, yanlış beyan ve vize için uygun olmama olabilir. Bu nedenle vize işlemlerinde destek almanız vizeyi alabilme şansınızı artırır. Bu nedenle Visa Center vize başvuru merkezimizden hizmet alarak vize şansınızı artırabilirsiniz. Vize randevusundan sonuçlanmasına kadar tüm aşamalarda desteğimizi alabilirsiniz. Eğer bizden hizmet almak isterseniz iletişim formumuzu doldurabilir veya telefon numaramız üzerinden istediğiniz zaman bizi arayabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Başa dön tuşu
whatsapp
×