Fil Dişi Sahili Konsolosluğu

Fil Dişi Sahili Konsolosluğu
Fil Dişi Sahili Konsolosluğu – Visa Center

Ülkemizde İstanbul ve Ankara’da Fil Dişi Sahili Konsolosluğu bulunur. Ayrıca Ankara’da bir de büyükelçilik vardır. Konsolosluklar Fil Dişi Sahili ülkesinin vatandaşlarına hizmet sunar. Ayrıca ülkemizdeki kurumlarla temaslarda bulunularak iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi için çaba sarf edilir.

    Fil Dişi Sahili Aile Birleşimi

Ayrıca Türkiye vatandaşlarının ve Türkiye’de bulunan diğer ülke vatandaşlarının Fil Dişi Sahili’ne gitmek için yapacakları vize başvurularına da konsolosluklar bakar.

Başvuru formunun doldurulup imzalanmış hali ile vize için gerekli başvuru evrakları dosyalanarak konsolosluğa teslim edilir.

Gerekli inceleme ve mülakatlar yapıldıktan sonra vize verilip verilemeyeceğine bu kurumlar karar verir. Güncel evrak listelerin neler olduğu, vize ücret miktarları gibi konularda bilgi alınacak mercilerden biri de konsolosluklardır.

Fil Dişi Sahili  Konsolosluğu

Fil Dişi Sahili Konsolosluğu

Fil Dişi Sahilleri Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve bölgesinde hizmetlerini sürdüren Fil Dişi Sahilleri konsolosluğu İstanbul Türkiye’de diplomatik bir yetkiye sahip olmayan kurumdur. Türkiye ve Fildişi Sahili arasındaki ekonomik, kültürel bazı ilişkilerin gelişimi için çaba sarf edildiği söylenebilir.

Ayrıca Fahri konsolosluğu olarak hizmet veren kurumun, İstanbul ili ve çevre illerinde ikamet etmekte olan vatandaşların konsolosluk himayeleri işlemlerini yürütür. Bu işlemlerden bir kaçı turistik, ticari çalışma izinleri ya da uzun süreli çalışma izinleri olarak örneklendirilebilir.

Fil Dişi Sahilleri Konsolosluğu

Türkiye’ye turist olarak gelen ya da buradan vatandaşlık almış olan kişilerin Fil Dişi sahilleri konsolosluğu üzerinden destek alabilmeleri mümkündür. Vize başvuruları, başvuru sonuçlarının öğrenimi, evlilik, boşanma, noterlik işlemleri, pasaport ile alakalı işlemler olmak üzere birçok konuda konsolosluktan hizmet alınabilmektedir. Ayrıca vatandaşların menfaatlerini savunan kurumun, Türkiye’de yaşamış oldukları olumsuzluklar konusunda da yardımcı olacakları söylenebilir.

Fil Dişi Sahilleri Konsolosluğu Ankara

Vize merkezleri arasında yerini alan Ankara, vatandaşlara evrak koşullarıyla alakalı konularda, güncel evrak listeleri, vize ücretleri ve benzeri konularda yardımcı olmaktadır. Vize merkez ofisler üzerinden büyükelçilik hizmetlerinden yararlanılabilir. Oturum izni olan 3. Ülke vatandaşları ya da T.C vatandaşlığına sahip olan kişiler için vize başvuruları Fil Dişi Sahilleri konsolosluğu Ankara bölgesine yapılabilir. Genellikle bu kurumda yapılan işlemlerden bir kaçı şu şekilde açıklanabilir: vize işlemleri, Türkiye ikametli Fildişili kişilerin pasaport işlemleri, doğum, nüfus cüzdanı gibi konularda yetkili olan bir kurumdur. Bu nedenle kapsamlı bir hizmet alımı gerçekleştirilebilecektir.

Fil Dişi Sahilleri Büyükelçiliği

Büyükelçiliğin görev bölgeleri kapsamında hizmetlerini uzun süredir devam ettirdiği söylenebilir. Görev bölgeleri, Ankara ve Ankara’nın çevresindeki illerdir. Konsolosluk işlemleriyle alakalı bu kişiler, Ankara’da yer alan Büyükelçiliğe başvuru yapabilirler.

Başvuru işlemleri, pasaport yenilenmesi, vize başvurularıyla ilgili formların temini, turistik vize dilekçe örneği temini, ticari vize dilekçe örneği gibi konulardır. Ayrıca vize çıkış süresini merak eden vatandaşlar, başvuru sonuçlanması 10 iş günü sürdüğü için vize başvurularının seyahatten en az 20 gün önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Fil Dişi Sahili Konsolosluğu

Türkiye’de İstanbul ve İzmir’de bulunan Fildişi Sahili Fahri konsolosluklarının vize verme yetkisi yoktur. Vizede yetkili olan tek kurum Fildişi Sahili Büyükelçiliğidir.

Fil Dişi Sahilleri nerede?

Fildişi sahilleri Afrika kıtasının batısında, Atlas Okyanusu bölgesinde yer almaktadır. Bölgedeki fil sayısından dolayı 16. yüzyılda Portekizliler tarafından bu ismi almıştır.

Fildişi Sahili Abidjan hangi ülkede?

Batı Afrika’nın Paris’i olarak adlandırılan Abidjan, Fildişi Sahili’nin en büyük şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda en eski başkentidir.

Abidjan nereye baglı?

Afrika’nın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Abidjan, Fildişi sahiline bağlı nüfusu 3 milyon civarında olan başkenttir.

 

Oyla! post