Etiyopya Aile Birleşimi

Etiyopya’da bir aile üyeniz yaşamaktaysa aile birleşimi vizesi alarak sizde onun yanında yaşamaya başlayabilirsiniz. Etiyopya aile birleşimi vizesi ile ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşalım. Evrakların çeşidi ve vizenin ücreti tamamen süreye ve statünüze bağlı olarak değişmektedir. Aile birleşim vizesi alırken herkes konsolosluğun koyduğu prosedürlere uymak zorundadır.

Etiyopya Konsolosluğu

Genel olarak başvurular 3-7 gün içinde belli olmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu günler ve hafta sonları tatillerini saymayarak iş günü hesabı yaparsanız ne zaman başvuru yapmanız gerektiğine daha iyi karar verebilirsiniz. Kafanızın rahat olması açısından seyahat tarihinizden 30 gün önce başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde hem para hem de zaman kaybetmemiş olursunuz.  Seyahat tarihinize 3 ay kalmışken başvuru yapma hakkına sahip olmaktasınız.

Etiyopya Aile Birleşimi
Etiyopya Aile Birleşimi

Başvurularınızın değerlendirilmesi için kesinlikle ücret ödenmelidir. Ödemenizi yanlış yaptığınızda direk ret cevabı alırsınız ve ödediğiniz ücreti geri alamazsınız. Bu işlemler sırasında temkinli olmanızda fayda vardır.

Aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğu için verilecek kişide birçok şart aranmaktadır. Bu şartlara uyup uymadığınızı iyi kontrol etmelisiniz. Bir kez başvurup reddedildiğinizde ikinci veya üçüncü başvuru şansınız elinizden alınmaz.

Etiyopya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Etiyopya aile birleşimi vizesi almak isteyenler için çok önem taşıyan bir bilgidir. Bu bahsedeceğimiz belgeler genel belgelerdir. Etiyopya aile birleşimi için gerekli evraklar hakkında size bilgiler sunacağız. Konsolosluk kişinin durum, statü ve mesleğine göre özel belgeler isteyebilmektedir. Kesin bir belge listesine ihtiyacınız varsa direk bir yetkili ile görüşmeniz en mantıklısı olacaktır. Gerekli olan belgeler:

  • En az 1 yıl veya daha fazla geçerliliği olan bir pasaport. Yeni vizelerin işlenebilmesi için iki boş sayfası olmalı ve on yıldan eski olmamalıdır. Eğer eski bir pasaportsa yenilenmelidir.
  • Başvuranın T.C kimlik kartı fotokopisi.
  • Arka fonu beyaz ve güncel halinizi gösteren 1 tane biyometrik fotoğraf.
  • Eksik veya hatalı bilgi vermeden doldurulması gereken aile vizesi başvuru formu.
  • Seyahat amacınızı açıkladığınız ve konsolosluğa hitaben yazdığınız bir başvuru dilekçesi. Bu dilekçe İngilizce olarak yazılmalıdır. Kendi el yazınız olmalı üstünde ıslak imzanız bulunmalıdır.
  • Yaptığınız ödeme dekontu.
  • Gideceğiniz uçak rezervasyonu veya bileti.

Bu belgelere ek olarak konsolosluğun belge talep edebileceğini unutmayınız.

Etiyopya  vize işlemleri için en güncel bilgilere  visacenter.com.tr/etiyopya-vize-basvurusu/  sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Başa dön tuşu
whatsapp
× Etiyopya Vizesi