Vietnam Aile Birleşimi

Vietnam Aile Birleşimi

Vietnam aile birleşimi vizesi başvurusu için bir sürü önemli noktalar bulunmaktadır. Bu anlamda TC. vatandaşları için Vietnam’a gidebilmek ve aile birleşimi için belge talep etmeleri gerekmektedir. Bu anlamda verilecek bu belge Vietnam girişi için son derce önemlidir.

Vietnam Konsolosluğu

Ülkeye giriş yapıldığında hazırlanan belgeler yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların ilgili merkezlerin imzalarının olması hatta evraklar da sizin de gerekli yerlerde imzanızın olması gerekmektedir.

Vietnam aile birleşimi – Visa Center vize başvurusu için gerekli olan belgeler;

 • Vize başvuru formu
 • Süresi geçmemiş pasaport
 • Kimlik
 • 3 adet BİOMETRİK fotoğraf
 • Bildiğiniz dilleri içeren belge

Gibi gerekli belgeleri eksiksiz bir şekil de hazırlamanız gerekmektedir.

Vietnam Aile Birleşimi

Vietnam Aile Birleşimi

Vietnam Aile Birleşimi Vizesi

Yasal düzenlemelere bağlı olarak Vietnam aile birleşimi vizesi talep edilebilmesi için veya oturum izni verilmesi için birçok önemli ayrıntı bulunmaktadır. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle Vietnam’a giriş gerçekleştirmesi ve Vietnam’da aile birleşimi açısından yasalaşma gerçekleştirecek şekilde bir evrak talep etmesi gerekmektedir. Bu kapsamda verilen evrak, Vietnam’da yasal şekilde ikamet sağlayabilmek için çok önemlidir.

Yasal çerçevede ülkeye giriş sağlandığı andan itibaren ve ülkeye girmeden önce hazırlanmış belgeler bulunması gerekmektedir. Bu belgelerin tümünde ilgili kurum tarafından imzalanmış resmi bir yapı bulunması veya bazı belgelerin de şahsen imzalı olarak hazırlanması gerekir. Çünkü bu şekilde sağlanan resmi belgeler ispat niteliği oluşturacak ve aile birleşimi hakkında referans yani sponsor mektubu ile birlikte büyük bir fayda sağlayacaktır.

Vietnam aile birleşimi vizesi için talep edilen evraklar arasında ise

 • Islak imzalı vize başvuru formu,
 • En az 1 yıl geçerli pasaport ve fotokopisi,
 • Kimlik fotokopisi,
 • 2 adet güncel biometrik fotoğraf,
 • Vize başvurusu harç dekontları,
 • Hangi dilleri bildiğinize ve konuşabildiğinize dair belgeler,
 • Vietnam’da bulunan oturma izni ve oturma kartının fotokopisi,
 • Evli vatandaşlar için evlilik cüzdanı ve kişilerin arasındaki bağı gösteren şekilde nüfus kayıt örneği,
 • 18 yaşın altındaki başvurular için ebeveynleri tarafından hazırlanmış muvafakatname,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına sponsor olacak kişinin iş sözleşmesi, kira belgeleri ve oturma izni belgeleri,
 • Davetiye gönderen kişinin en az son 6 ayda düzenli bir şekilde gelir elde ettiğini gösteren belgeler ve sağlık sigortası bulunmaktadır.

Ayrıca başvuru gerçekleştiren kişinin çocuğu bulunuyorsa, çocukların da kimlik fotokopileri ve doğum belgeleri gerekecektir. Eğer ebeveynleri ölmüş ise ölüm belgeleri talep edilir. Herhangi bir sağlık sıkıntısı bulunmadığını gösteren sağlık raporu, banka maaş hesap dökümü gibi evraklar bulunmalıdır. Eğer başvuran kişi çocuk ise anne ve babası en az 21 yaşında olmalıdır.

Vize başvuruları gerçekleştirildikten sonra yaklaşık 7 gün gibi bir süre içerisinde sonuç elde edilebilir. Aile birleşimi için vize başvurusunda ödenen ücret başvurunun kabul edilmemesi durumunda iade edilmeyecektir. Ayrıca başvurular hafta sonu veya resmi tatil günlerinde gerçekleştirilemez.
Vietnam Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Vietnam Türklerden vize istiyor mu?

Vietnam bordo pasaport sahibi Türklerden vize istemektedir gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar vizesiz geçiş yapabilir.

Vietnam vizesi ücreti ne kadar?

Vietnam vize başvurusunda belirlenen vize ücreti tek girişli ya da çok girişli olmasına göre farklılık göstermektedir aynı zamanda konsolosluk yabancı pasaporta sahip olanlardan farklı vize ücreti talep etmektedir.

Vietnam C1 belgesi nasıl alınır?

Vize onay mektubu olan C1 belgesi Vietnam’da bulunan yerel seyahat acentası aracılığı ile alınabilir.

Oyla! post