Türkmenistan Konsolosluğu

Türkmenistan Konsolosluğu 1 – türkmenistan 1

Türkmenistan Konsolosluğu

TÜRKMENİSTAN KONSOLOSLUĞU

TÜRKMENİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Koza Sokak No:28, Çankaya, Ankara
Telefon: 441 71 22-23-24
Faks: 441 71 25
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00–18.00

TÜRKMENİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Gazi Evrenos Cad. Baharistan Sok. No:13, Yeşilköy, İstanbul
Telefon: (212) 662 02 21-23
Faks: (212) 662 02 24
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00–18.00
Görev Bölgesi: Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak

Bordo pasaporta sahipseniz Türkmenistan Cumhuriyeti’ne giriş için vize sahibi olmanız gerekir. Vizeyle giriş içinse mutlaka Türkmenistan Konsolosluklarına başvurunuz olmalıdır. Türkmenistan için Türkiye’de temsilcilik görevi Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği ve Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Türkmenistan Konsolosluğu – visa center üzerinden iletişim bilgilerine ulaşabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Türk vatandaşıysanız konsolosluklara vize başvuruları için gidebilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için ülke vizesi için gerekli belgeleri sunmanız ve vize için uygun olmanız gerekir. Ayrıca vize için aranılan şartları da taşımanız zorunluluğu vardır. Konsolosluğa Türkmenistan vatandaşıysanız eğer kimlik ve pasaport yenileme işlemleri ile evlilik ve askerlik bildirimleri için başvurabilirsiniz.

Vize, pasaport, evlilik veya diğer işlemler için Türkmenistan Konsolosluğu’na başvurmanız gerekiyorsa mesai saatleri içerisinde gitmeniz ve randevunuzun olması gerekir.

Oyla! post