Tonga Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tonga Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tonga Krallığı’na seyahat edecek olan kişilerin tüm pasaport türleri dahil olmak üzere vize almaları gerekir. Türkiye’de dış temsilcilik ve vize işlemleri için konsolosluk bulundurmayan Tonga Krallığı’nın vize işlemleri Tonga Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılır.

Tunus Vize Gerekiyor mu?

Bu nedenle vize başvuru işlemleriniz için dışişleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Tonga konsolosluğu ve vizesi hakkında sizlere detaylı bilgi verebilmek adına kurduğumuz web sitemiz Visa Center adı ile ziyarete açıktır.

Tonga Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tonga Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tonga Konsolosluğunun Bilgileri

Tonga Krallığı’na gidebilmek için alacağınız vizenin işlemleri Tonga Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılır. Vize başvuru formunu web sitemizden indirerek doldurduktan sonra gereken diğer evraklar ile bakanlığın adresine göndermeniz ya da e-posta ile iletmeniz gerekir. Tonga Dışişleri Bakanlığı’nın bilgileri;

Adresi: PO Box 352 Nuku’alofa

Tonga Krallığı Telefon Numaraları: 00 676 26 970/ 26 969

Elektronik Posta Adresi: [email protected] şeklindedir.

Tonga Krallığı’na uzun süreli gidecek olan vatandaşların başvuru yapmaları gereken makam ise Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’dır. Tonga Devleti İstihdam, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın adresi: PO Box 110 Nuku’alofa Tonga Krallığı olup, telefon numarası ise 00 676 23365’dir.
Tonga hangi ülkeye bağlı?

177 adaya sahip olan Tonga Krallığı Okyanusya Kıtası’nda orta ölçekli bir ülkedir, kara sınırı bulunmayan ülkenin toplam sahil uzunluğu 419 km’dir.

Tonga ya nasıl gidilir?

Tonga’nın başkenti Nukualofa’ya gidebilmek için İsviçre, Yeni Zelanda ya da Kore Havayolları aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün.

Tonga Kralı kimdir?

Tam ismi: ʻAhoʻeitu ʻUnuakiʻotonga Tukuʻaho Tupou VI’ olan  1959 doğumlu Tongo kralı VI.Tupou, 2012 yılında kral olmuştur.

Oyla! post