Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya Vize Başvuru Formu

Türkiye’den Nijerya’ya gitmek için yapılması gereken ilk husus, pasaport çıkartmaktır. Pasaportunuz var ise bundan sonra yapmanız gereken ikinci işlem ise vize başvurunda bulunmaktır. Bunun için Nijerya vize başvuru formu – visa center eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Nijerya Vize Başvurusu

Bu belgenin eksik olması ya da yanlış doldurulması vize başvurusunu yapamamanıza neden olur. Bu bakımdan sizden talep edilen bu formu düzgün bir şekilde doldurmanız gerekir. Yetkililerin sizden istediği belgeleri tamamlayıp teslim etmeniz ve gerekli işlemleri başlatmanız gerekir. Vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, belgede yazılan bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olmasıdır. Bu hususa dikkat ederek vize başvurusu yapmalısınız.

Nijerya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Nijerya  Yolcu-Bilgi-Formu

Nijerya vize başvurusu sırasında Nijerya Konsolosluğu’nun hazırladığı başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilmektedir. Başvuru formu, Nijerya başvurusu için istenen belgeler arasındadır.

Başvuru formu Nijerya Konsolosluğu’nun başvuran hakkından bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Başvuru formuna atılacak imzanın pasaportta bulunan imza ile aynı olması gereklidir.

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya başvuru formunda; isim ve soy isim, doğum tarihi, cinsiyet ve medeni hal, iletişim bilgileri, sağlık durumu ve seyahatin amacı gibi bilgiler istenmektedir.

Nijerya başvuru formunu doldururken bu belgenin uluslararası bir belge olduğu bilinerek doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Yanlış doldurulan formlar başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına ve hatta verilen bilgilerin sahte olmasından dolayı suç unsuru olarak görülmesine sebep olmaktadır.

Başvuru formu ile bilgilerin talep edilen evraklar ile uyumlu olması gerekmektedir. Birbiri ile çelişen bilgiler vermeniz vize başvurunuzun yanmasına sebep olabilmektedir. Vize başvuru formu doldurulurken bir uzmandan yardım alınabilir.

Başvuru formunu doldururken seyahat amacınız belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca seyahat amacınıza göre Nijerya Konsolosluğu tarafından belirlenen vize türlerinden birini seçmelisiniz. Nijerya Turistik Vizesi, Nijerya Ticari Vizesi, Nijerya Çalışma Vizesi ve Nijerya Ziyaret Vizesi türlerinden seyahat amacınıza uygun olanı tercih etmeniz gerekmektedir. Seçilen vize türü sonucunda istenilen evraklar değişmektedir. Aynı şekilde vize ücreti de değişkenlik gösterebilir.

Nijerya Vize Formu İle Hazırlanması Gereken Evraklar

 • Pasaport (Seyahat sürecinden 6 ay sonra da geçerli olmalıdır.)
 • Bir adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat detaylarınızı kapsamlı bir şekilde anlatan İngilizce dilekçe
 • Nijerya’dan gelen davetiye mektubu
 • Davetiye gönderen firmanın kuruluş şartnamesi
 • Davetiye gönderen firmanın son 3 yıllık vergi beyannamesi
 • Dilekçe (Şirket çalışanlarının şirket antetli kağıdına yazılmış dilekçesi)
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Banka hesap dökümü
 • Nijer seyahati yapacak kişi öğrenci ise öğrenci belgesi
 • Nijer seyahati yapacak kişi emekli ise son üç aylık emekli maaşının banka hesap özeti

Nijerya vize başvurusunda iki ülkenin anlaşması sonucu Diplomatik pasaport sahipleri, 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus pasaport sahipleri için Nijerya seyahatlerinde vize zorunludur. Nijerya Vize başvuru sonucu 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Nijerya vize veriyor mu?
Evet, diplomatik pasaporta sahip olmayanlar vize başvurusu yapmalıdır.
Nijerya vize ücreti ne kadar?
Nijerya’ya gitmek isteyen kişiler vizelerinin sonuçlanma sürelerine göre 15 ve 30€ arasında değişmektedir.
Oyla! post