Nepal Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Nepal Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Nepal vizesi alımı için yapılacak işlemler, vize harcının yatırılması ve evrakların teslimi sadece İstanbul’da yer alan temsilcilik aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. Randevu alınmadan başvurular gerçekleşmediği için temsilciliğe gitmeden önce iletişim numaraları üzerinden randevu alabilirsiniz.

Nepal Aile Birleşimi

Nepal vizesi başvurularında diğer tüm ülkelere seyahatlerde olduğu gibi en az altı geçerli pasaportun bulunması zorunludur ve seyahat başlangıç tarihi baz alınarak hesaplanır. Bu anlamda başvuru öncesinde pasaport çıkartılmalı ya da süresi yenilenmelidir. Pasaport dışındaki belgelere ise visa center sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Nepal Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Nepal Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Nepal vize başvuruları ve vize ilgili tüm sorularınıza Nepal Konsolosluğu İletişim Bilgileri – Visa Center sitesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nepal Fahri Başkonsolosluğu
Küçüksu Mahallesi, Desen Sokak No: 1
Kandilli Üsküdar İstanbul Türkiye
Tel. :+90 (216) 460 1451

Nepal Konsolosluğu İstanbul

Nepal, Güney Asya’da yer alan bağımsız bir ülkedir. Nepal’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının öncelikle pasaport sahibi olması gerekir. Daha sonra ülkeye giriş için gerekli olan vize başvurusu için onay alınması gerekmektedir. Nepal sınırında Kapı Vizesi uygulaması yapılır. Nepal vizesi için başvuru yapılacak yetkili tek kurum Nepal Konsolosluğu İstanbul adresidir. İstanbul Fahri Nepal Konsolosluğu, bölge ayrımı yapılmadan vize başvurularının yapılabileceği tek adrestir.

Nepal Konsolosluğu Ankara

Nepal Konsolosluğu Ankara ilinde bulunmamakla birlikte vize başvurusu için yetkili tek kurum İstanbul Büyükelçiliğidir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların, yetkili mercii iletişim numarası ile vize başvurusu talebinde bulunması gerekir. Vize başvurusunun onaylanması için gereken belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Başvuru formu
 • Dilekçe
 • Davetiye
 • Faaliyet belgesi fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ulaşım rezervasyonu
 • Konaklama rezervasyonu

Nepal Konsolosluğu Vize

Nepal Konsolosluğu Vize başvurusu yapılmasında yetkili olan Türkiye temsilcidir.

İstanbul ilinde yer alan konsolosluğa iletişim numarasından ulaşarak vize başvuru talebinde bulunabilir. Başvuruda bulunacak kişilerin geçerli olan (yeşil, gri, bordo) pasaportlardan birine sahip olması gerekir. Başvurular, seyahat edilecek tarihten iki hafta önce yapılmalıdır. Evrakların tamamlanması ve teslim edilmesi ardından başvurular, 7 iş günü içerisinde açıklanır. Resmi tatil günlerinin araya girmesi durumunda 10 iş günü içinde de açıklanabilir.

Nepal Konsolosluğu İletişim

Kapıda Vize uygulaması yapan Nepal’e girmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunması ve onay alması gerekir. Nepal konsolosluğu Türkiye’de sadece İstanbul ilinde yer almaktadır. Vize başvuruları şahsen yapılabileceği gibi turizm acentaları tarafından yapılabilir. Nepal Konsolosluğu iletişim numarası: (+977) 1 444 64 00. E-posta adresi: [email protected]

Nepal için vize gerekli mi?
Evet, Nepal’e gitmek isteyen herkes vize almalıdır.
Nepal vizesiz gidilir mi?
Hayır, Nepal’e gitmek isteyen kişiler vizesiz ülkeye girememektedir.
Burma vize istiyor mu?
Evet, online olarak ya da konsolosluklar aracılığıyla vize başvurusu yapılmalıdır.
Oyla! post