Lüksemburg Konsolosluğu

Lüksemburg Konsolosluğu

Yüzölçümü olarak Avrupa devletleri arasında en küçük olan Lüksemburg ülkesi ekonomik olarak ise Avrupa’nın en güçlü devletlerinden biridir. Yapıları ile birçok turistin ilgisini çekern Lüksemburg’un Türkiye’nin 3 büyük kentinde konsolosluğu bulunuyor.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg halkının ve Lüksemburg’a seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayacak olan Lüksemburg Konsolosluğu – Visa Center firması tarafından adres bilgileri, çalışma saatleri ve merak edilen tüm bilgileri yanıtlayacak şekilde açıklandı.

Ankara şehrinde bulunan Lüksemburg Konsolosluğu Ankara ve çevresindeki illerde yaşayan bireylerin vize işlemlerini yerine getiriyor. Ayrıca bu konsolosluk Lüksemburg vatandaşlarının da birçok hizmetini karşılamaktadır. İstanbul şehrinde bulunan Lüksemburg Konsolosluğunun görevi ise İstanbul ve çevresindeki illerde bulunan Lüksemburg vatandaşlarının hizmetlerini karşılamaktır.

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri
 
Adres
Resit Galip Cad.70/2    TR-06700 GOP/Ankara
Telefon
+90 (312) 459 1400
Faks
+90 (312) 436 5055
E mail
[email protected]
Web
ankara.mae.lu

Lüksemburg İstanbul Fahri Konsolosluğu

Lüksemburg İstanbul Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri
 
Adres
Köybaşı Cad., No: 247, Yeniköy / İSTANBUL
Telefon
212 2793935
Faks
 
E mail
[email protected]

Web

Lüksemburg Konsolosluğu Ankara

Ankara ve çevre illerinde ikamet eden Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemlerini ve Türkiye de ikamet eden Lüksemburg vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Lüksemburg Ankara konsolosluğu, Türkiye de yaşayan Lüksemburg vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, yeni kimlik kartı edinme gibi işlemleri konusunda yardımcı olmaktadır.

Lüksemburg Konsolosluğu

Lüksemburg Konsolosluğu

Lüksemburg Konsolosluğu Ankara Çalışma Saatleri

Lüksemburg Ankara Fahri Konsolosluğundan birçok işlemlerinizi halledebilirsiniz. Lüksemburg Ankara Konsolosluğu mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Bu çalışma saatleri; 9.00 – 12.30 ve 14.00 – 17.30 arasındadır.

Lüksemburg Konsolosluğu İstanbul

Lüksemburg İstanbul Fahri Konsolosluğu, İstanbul ve çevre şehirlerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve bu çevrede yaşayan Lüksemburg vatandaşlarının işlemlerini yapabilecekleri yerdir. Burada ve çevre şehirlerde ikamet eden kişilerin Lüksemburg vizesi, noterlik işlemleri, evlilik, doğum ve ölü belgeleri çıkarma gibi işlemleri hakkında hizmet sunulmasında Lüksemburg İstanbul Fahri Konsolosluğu sorumludur.

Lüksemburg Konsolosluğu İletişim

Lüksemburg başkonsolosluk olarak iletişime geçilmesi gereken numara (0312) 459 14 14’tür. Bu irtibat numarası Ankara da bulunan Lüksemburg Ankara başkonsolosluğuna aittir. Lüksemburg konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli işlemlerinizi ve merak etiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Lüksemburg Konsolosluğu İzmir

Lüksemburg İzmir Fahri konsolosluğu, İzmir ve çevresinde bulunan şehirlerde yaşayan insanların Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini, İzmir ve çevre illerde yaşayan Lüksemburg vatandaşlarının konsoloslukta halletmeleri işlemler konusunda yardım sağlar.

Lüksemburg Konsolosluğu Adres

Lüksemburg konsoloslukları bazı illerde bulunmaktadır. Çevre illerden bu merkez Lüksemburg konsolosluklarına giderek birçok işlemlerinizi halledebilirsiniz. İkamet ettiğiniz şehrin hangi konsoloslukla bağlantılı olduğuna bakabilirsiniz. Lüksemburg konsolosluğu adres üzerinden birçok işlem yerine getirilmektedir. Hizmet alacakları işlemlerin arasında vize başvuruları da şehrinize en yakın bulunan konsolosluktan gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg vize istiyor mu?

Lüksemburg vize zorunluluğu Schengen bölgesinde bulunan ülkeler için kesinlikle gereklidir.

Lüksemburga gitmek için ne gerekli?

Lüksemburg’a gitmek için Lüksemburg Konsolosluğu’ndan alınan vize gereklidir.

Lüksemburg çalışma izni nasıl alınır?

Herhangi bir işyerinde çalıştığına dair çalışma izni alınıp Lüksemburg vize evrakları içerisinde yer edinmeli.

 

 

Oyla! post