Gabon Konsolosluğu İletişim Bigileri

Gabon Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Gabon Ankara Büyükelçiliği
Adres : Paris Cad. No: 70 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 455 45 45
Fax : 0(312) 455 45 47
Web : www.ambafrance-tr.org

Gabon Aile Birleşimi

Gabon İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İstiklal Cad. No: 8 Taksim- Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 87 30 02123348736
Fax : 0(212) 334 87 27
Web : www.consulfrance-istanbul. org

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: Marmara ve Ege bölgeleri
ANKARA: Akdeniz-Karadeniz-İç Anadolu-Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri

Gabon Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da hizmet veren konsolosluğun, vatandaşlar tarafından yapılan vize müracaatları kabul edilmemektedir. Başvurular yalnızca Gabon Ankara Büyükelçiliği tarafından işlemi alınmaktadır. Bu konsolosluğun ise Türkiye’de hizmet verme amaçlarından bir tanesi, Gabon ve Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirmektir.

Gabon Konsolosluğu Ankara

 

Gabon konsolosluğu Ankara hizmetleri, vize başvurusu yapacak olan vatandaşların, başvurularını kabul etmektedir. Vize başvuruları yapılırken, formların eksiksiz doldurulması gereklidir. Ayrıca istenen evrakların da eksik olmadan temin edilmesi önemli bir husustur. Kurumun vize ücretini başvurudan sonra alacağı söylenebilir.

Gabon Konsolosu

Gabon konsolosu olarak hizmet veren kişi, Jean Bernard Avouma’dır. 2018 yılından bu yana hizmetlerini devam ettirmektedir.

Gabon Konsolosluk İstanbul

İstanbul’da yer alan konsolosluğun, Türkiye’deki tek diplomatik görevli kurum değildir. Gabon konsolosluk İstanbul hizmetlerinin yanı sıra çeşitli illerde de konsolosluk ve büyükelçilik hizmeti alınabilecek yerler bulunmaktadır. Bu konsolosluğa uzak olan vatandaşlar, ikamet yerine en yakın olan konsolosluk üzerinden yardım alabilirler. Bütün hizmetleri konsoloslukların görev alanında yer alan kurumlardan alabilmek mümkündür.

Gabon Fahri Konsolosluğu

Bu konsolosluk, İstanbul Ataşehir’de bulunmaktadır. Kurumdan çeşitli konularda destek alabilmek mümkündür. Örneğin, Türkiye’de yer alan Gabonlu vatandaşlar, vize çıkarılması, gerekli evraklar, vize ücretleri gibi bazı hususlarda kurumdan bilgi alabilirler. Eğer Gabon Fahri konsolosluğu adresine gidemeyen vatandaşlar varsa, irtibat numarasını arayarak da bilgi alabilirler.

Gabon Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Gabon Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Gabon Türk Konsolosluğu

Türk konsolosluğu olarak hizmet veren Gabon Devleti, tıpkı ülkemizde verilen konsolosluk hizmetleri gibi orada bulunan Türklerin haklarını korumaktadır. Aynı şekilde burada yer alan konsolosluklar da Gabonluların kişisel haklarını ve menfaatlerini korumaktadır. Tabi ki seyahat işlemleriyle alakalı meydana gelebilen sorunlar ya da vize işlemleri çözüme kavuşturulmaktadır. Türk konsolosluğu ve Gabon konsolosluğu üzerinden çalışma saatleri içinde destek alınabilmesi mümkündür.

Gabon İstanbul Fahri Konsolosluğu

Gabon İstanbul fahri konsolosluğu, Ataşehir’de yer almaktadır. Bu bölgede hizmet veren konsolosluk, hem İstanbul’daki yabancılara hem de İstanbul’un çevresinde yer alan illere konsolosluk işlemleri hakkında yardımcı olmaktadır. Çevre illerden bazıları ise, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Adapazarı, İzmir, Bilecik, Aydın olarak sıralanabilir.

Türkiye’de hizmet veren konsolosluklar arasında Gabon Konsolosluğu bulunur. Bu konsolosluk Türkiye’den Gabon’a gidecek vatandaşların vize işlemleri için hizmet verir. Ayrı zamanda da diplomatik işlemlerin yerine getirilmesi görevini üstlenir. Gabon konsolosluğu İletişim Bilgileri – Visa Center bölümünü inceleyen kişiler Ankara ve İstanbul’da bulunan konsolosluklara ait iletişim numaralarına ve bilgilerine ulaşabilirler.

Bu bilgiler sayesinde Gabon vizesi alması gereken kişiler yerinde başvuru yapabilirler.

Ankara ve İstanbul’da bulunan Gabon Konsolosluğu’na ait telefon numaraları, adresler ve mail adresleri ilgili bölümde bulunur.

Ayrıca konsolosluğa fax göndermesi gereken kişiler fax numarasını da sayfadan alabilirler. İstanbul ve Ankara’da bulunan konsoloslukların görev bölgesi bilgileri de buradan öğrenilebilir.

Gabon Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Türkiye ve Gabon arasında ilişkileri güçlendirmek bir geliştirmek için Türkiye’de konsolosluk ve büyükelçilik hizmetleri yürütülmektedir. Büyükelçilik Ankara’da, konsolosluk ise İstanbul’da faaliyet göstermektedir.

Gabon nasıl bir ülke?

Afrika’nın orta bölümünde yer alan ve ekvator çizgisi üzerinde bulunan Gabon, yeraltı kaynakları açısından önemli bir yere sahiptir.

Gabon nerenin sömürgesi?

Gabon kıyılarına daimi olarak yerleşen ilk Avrupalı Köşk güç Fransa olduğundan dolayı 1914 yılına kadar ülke Fransa sömürgesi idi.

Gabon zengin mi?

Gabon ekonomisi yeraltı kaynakları açısından oldukça zengindir, Afrika Kıtası’nın en zengin ülkeleri içerisinde yer alan Gabon’da açlık sınırı altında yaşayan insan sayısı nüfusun ancak üçte biri kadardır.

 

Oyla! post