Ermenistan Aile Birleşimi Vizesi

Ermenistan Aile Birleşimi Vizesi

Ermenistan aile birleşimiyle uzun süreli yaşanabilecek ülkeler arasında bulunur. Eşleri, babaları veya anneleri Ermenistan vatandaşı olan kişiler ile Ermenistan’da oturum izni bulunan kişilerin yakınları üzerinden aile birleşimi alarak uzun süreli ülkede kalmaları mümkündür. Ermenistan aile birleşimi vizesi – visa center uzun süreli kalış sağlayacak bu vizenin detaylarına bulabileceğiniz bir sayfadır.

Ermenistan Konsolosluğu

Aile birleşimi vizesinde yakınlığın bulunması vize alınmasını sağlayan tek kriter değildir. Ayrıca ülkede masrafların karşılanabilmesi, yakınlığın ispatı, adli sicilin temiz olması ve pasaportun bulunması gibi şartların taşınması gerekir.

Vize şartlarının tamamına ve bu şartlara uygun evrakların hazırlanmasına dair tüm bilgileri bu sayfayı okuyarak öğrenebilir ve işlemleri kriterlere uygun olarak başlatabilirsiniz. Vizeyi almak için konsolosluk yetkili vize merkezlerine başvuru yapabilirsiniz.
Ermenistan Aile Birleşimi Vizesi

Ermenistan Aile Birleşimi Vizesi

Ermenistan Aile Birleşimi

Ermenistan sınırları içerisinde bir aile üyeniz yaşamaktaysa aile birleşimi vizesi alarak sizde onunla gidebilirsiniz. Ermenistan aile birleşimi vizesi hakkında bazı bilgileri sizinle paylaşacağız.

Başvuru sırasında bazı belgelerin ibrazı söz konusudur. Başvuru yapan kişi bu belgeleri bulmak ve doğruluğunu taahhüt etmekle yükümlüdür. Aile birleşimi vizeleri konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde çok geç çıkabilmektedir. Bunun sebebi kişilerin normal vizeler gibi üstün körü incelenmemesinden kaynaklanmalıdır. Randevu almak, başvuru yapmak ve bu başvurunun sonuçlanması 2-5 ay arasında sürmektedir. Sizin vakit kaybetmemek adına gidiş tarihinizden en az 6 ay önce başvuru yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Ön başvurunuzu online olarak yapmanız mümkündür. Ermenistan konsolosluğu e-vize hizmeti sunmaktadır. Dosya belgelerle uğraşmak size zor geliyorsa ücretini ödeyerek bir vize merkezi ile görüşmeniz işlemleri hızlandırmak ve kolaylaştırmak adına size çok fayda sağlayacaktır. Ermenistan vize işlemleri için birçok vize merkezini görevlendirmiştir. Vize merkezleri aracılığı ile yaptığınız başvurularda dosyanızda daha düzenli olacağından dosyanız daha hızlı işleme girebilmektedir.

Ermenistan Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Eğer eşiniz Ermenistan’da yaşıyorsa ve sizde aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız bu konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Sizler için Ermenistan aile birleşimi vizesi için gerekli belgeler listesini hazırladık. Dikkatlice okumak sizin için faydalı olacaktır.

  • 4 adet biyometrik fotoğraf. 3,5X4,5 boyutlarında olmalıdır. Kişinin güncel halini temsil etmeli ve daha önceki vize işlemlerinde kullanılmamış olmalıdır.
  • Pasaportunun daha bir yıllık geçerlilik süresi bulunmalıdır.
  • Ermenistan aile birleşimi vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Belge dili Almancadır ve gerekli boşluklar Almanca doldurulmalıdır. Bu işlemi vize merkezlerinde hızlıca halledebilirsiniz orda her dilden uzman kolaylıkla bulunabilmektedir.
  • Uluslararası geçerliliği olan bir evlilik belgesi alınmalıdır. Nüfus müdürlüğü veya bu belgeyi verme yetkisi olan herhangi bir kurumdan alınabilmektedir.
  • Başvuru yapan kişinin evlenmeden önceki ve evlendikten sonraki vukuatlı nüfus kayıt örneğinin orijinali ve 2 adet fotokopisi.

Yukarda bahsedilen belgeleri Ermenistan aile birleşimi vizesi almak isteyenlerin dosyalarına eklemeleri zorunludur. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise belgelerde yazılan bilgilerin çelişmemesidir. Birbiri ile çelişen belgeler bulunan dosyalar direk konsolosluk tarafından geri çevrilmektedir.

Ermenistan Aile Birleşimi Vizesi

Ermenistan aile birleşimi vizesi konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde oldukça geç çıkmaktadır, başvurumu sonuçlanması 2 ila 5 ay arasında değişmektedir.

Ermenistan vizesi nasıl alınır?

Ermenistan vize talepleri e-vize resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Vize işlemleri aynı zamanda yetkilendirilen kurumlar aracılığı ile de yapılmaktadır.

Ermenistan Turk vatandaslarina vize istiyor mu?

Ermenistan tarafından pasaport ayrımı yapılmadan tüm Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Sınırda vize uygulaması olmadığından dolayı seyahatten önce vize alınmalıdır.

Ermenistan için vize gerekiyor mu?

Ermenistan’ı ziyaret etmek için vize gerekmektedir, pasaporta bakılmaksızın tüm vatandaşlar vizeye tabi olduğundan dolayı ziyaret öncesi ülkenin Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden vize alınmalıdır.

Oyla! post