Doğu Timor Konsolosluğu

Doğu Timor Konsolosluğu

Güney Asya ülkesi olan Doğu Timor Cumhuriyeti’ne gitmeyi düşünüyorsanız vize sahibi olmanız gerekir. Sahip olduğunuz pasaport türü ayırt edilmeksizin vize zorunluluğunuz vardır. Seyahatiniz için vizeyi Doğu Timur Konsolosluğu aracılığıyla alabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti Konsolosluğu

Vize İçin Konsolosluk İletişim

Türkiye’de Doğu Timor vatandaşları ve ülkeye seyahat edecek kişiler için hizmet veren diplomatik Doğu Timor Konsolosluğu yoktur. Bu nedenle vize işlemlerinizi Endonezya Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapabilirsiniz.

Büyükelçiliğe ulaşmanızı sağlayacak bilgiler şunlardır;

Adres: Prof.Dr.Aziz Sancar Cd, No:10, PO Box 42 Çankaya/Ankara

İletişim: 0312 438 21 90 – 92

E-posta: [email protected]/[email protected]

Fax: 0312 438 21 93

Doğu Timor Konsolosluğu

Doğu Timor Konsolosluğu

Doğu Timor Kapı Vizesi

Doğu Timor’a yapacağınız seyahat 30 günden daha az sürecek bir geziyse konsolosluklara vize başvurusunda bulunmadan kapı vizesi alabilirsiniz. Bu vizeyi Doğu Timor sınırından alabilirsiniz. Seyahatiniz 30 günden uzun sürecekse Endonezya Büyükelçiliği’ne başvurabilirsiniz.

Konsolosluk vize başvurusu ve kapı vizesi hakkında merak ettiklerinizi Visa Center farkıyla öğrenebilirsiniz. Sizlere hem konsoloslukta hem de sınırda neler yapmanız gerektiği ekibimiz tarafından anlatılır. Bu sayede hangi işlemleri yapacağınız öğrenerek yolculuk planlarsınız. Ayrıca vize için evraklarınızı bizim göndermemizi talep edebilirsiniz.

Doğu Timor Konsolosluğu

Güneydoğu Asya’da, Timor adasının doğrusu, Atauro ve Jaco  Adaları ile Oescussi-Ambeno bölgesindeki devlet olan Doğu Timor’dur. Türkiye’de konsolosluk faaliyetleri yürütülmektedir.

Doğu Timor nasıl bağımsız oldu?
  1. yüzyılda Portekiz kolonisi olan Doğu Timor, Endonezya tarafından işgal edildi 27 vilayeti oldu. 2002 yılında Endonezya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan etti.
Doğu Timor ne zaman kuruldu?

Doğu Timor Demokratik Cumhuriyeti 1975 yılında 27 vilayeti olarak kuruldu ve 2002 yılında bağımsız bir ülke oldu. Hem Asya’nın hem de Dünyanın en fakir ve en küçük ülkelerinden biridir.

Doğu Timor hangi kıtada?

Doğu Timor Demokratik Cumhuriyeti Asya Kıtası’nda Timor adasının doğusunda yer almaktadır.

Oyla! post