Tacikistan Konsolosluğu

Tacikistan Konsolosluğu

Tacikistan devletini temsilen Türkiye’de Tacikistan Konsolosluğu vardır. Bu konsolosluk ülke vatandaşlarının haklarını koruma ve vatandaşlık işlemleriyle ilgilenirken aynı zamanda da Türkiye ile ilişkilerin düzenli olması adına çalışmalar yapar. Bu konsolosluk İstanbul’da bulunur ve konsolosluk işlemleri için İstanbul ve çevresinden gelen başvuruları kabul eder.

Tacikistan İstanbul Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tacikistan’a ticari, eğitim veya turistik amaçlarla gitmek isteyen kişiler vize başvuruları için Tacikistan Konsolosluğu’na İngilizce olarak hazırladıkları vize başvuru formunu teslim etmek zorundadır. Bu formun yanında pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, uçak rezervasyonu gibi vize belgelerini teslim ederek vize için başvurularını tamamlayabilirler.

Tacikistan Konsolosluğunun Yetkileri

Tacikistan Konsolosluğu’nun yetkileri arasında Türkiye ve Tacikistan arasında kültürel, ticari ve ekonomik ilişkileri düzenlemek vardır. Bunun yanı sıra konsolosluk Türk vatandaşları için vize başvurularını kabul eder ancak vize onay yetkisi Ankara’da bulunan büyükelçiliktedir. Konsolosluk Tacikistan vatandaşları içinse vatandaşlık işlemleri, ölüm ve doğum belgesi verme, tıbbi ve eğitim desteği verme gibi yetkilere sahiptir. Konsolosluğun bu yetkilerinden faydalanmak isterseniz izleyeceğiniz yollar hakkındaki bilgileri Visa Center ofisimizden öğrenebilirsiniz.

İstanbul Tacikistan Konsolosluğu İletişim

İstanbul Tacikistan Konsolosluğu hafta içi günlerde açıktır ve açık olduğu saatler 09.00-18.00 arasındadır. Bu saatler arasında konsolosluğa ulaşmak isteyenler için adres ve iletişim bilgileri;

Adres: Halkalı Caddesi, Şevketpaşa Konağı 14, Bakırköy/İstanbul

Tel: 0212 426 50 54

Faks: 0212 426 50 56

 

Tacikistan Aile Birleşimi hakkında bilgi almak için: https://www.visacenter.com.tr/tacikistan-aile-birlesimi/

Oyla! post