Hırvatistan Konsolosluğu

Hırvatistan Konsolosluğu

Hırvatistan Cumhuriyeti’ne aile ziyareti, turistik ve ticari ziyaret gerçekleştirecek kişilerin Hırvatistan vizesi alarak bu ziyareti gerçekleştirmeleri mümkündür. Bu ziyaretler için vize Hırvatistan Konsolosluğu tarafından verilir. Hırvatistan konsolosluğu – visa center bilgi sayfasından konsolosluk için ihtiyaç duyulacak tüm bilgileri almak mümkündür.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Konsolosluğun İstanbul ve Ankara adresleri, mail adresleri, telefon numaraları, web sitesi adresleri, fax numaraları ve çalışma saatleri bilgi sayfasından edinilebilecek bilgiler arasında yer alır. Bu bilgiler kullanılarak gerekli sorular konsolosluğa sorulabilir veya ulaşım adresinden yararlanılarak bizzat konsolosluğa başvuru gerçekleştirilir. Ziyaret planlarınız içinde Hırvatistan yer alıyorsa aşağıdaki bilgileri kullanarak konsolosluğa ulaşabilirsiniz. Takıldığınız konularda ise Visa Center’e başvurarak yardım isteyebilirsiniz.

HIRVATİSTAN KONSOLOSLUĞU

HIRVATİSTAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Kelebek Sokak 15/A, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 446 08 31 – 446 94 60 – 437 95 44
Faks: 446 47 00
E-Posta: [email protected]
URL: www.tr.mvp.hr
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00 – 17:00

HIRVATİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Meşrutiyet Cad. 163/2 Tepebaşı- Beyoğlu, 34420 İstanbul
Telefon: 0212 293 54 67-68
Faks: 0212 293 54 76
E-Posta: [email protected]

Hırvatistan Konsolosluğu

Hırvatistan Konsolosluğu

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da başkonsolosluk olarak yapılan uygulamalar, T.C vatandaşı ve 3. Ülke vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmektedir. Tatil amacıyla hazırlanan evraklar ile beraber randevu tarihinde başvuru işlemi yapılabilmektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu Ankara

Ankara, vize merkezi olarak bu ilde yaşayan kişilere konsolosluk uygulaması sunmaktadır. Vize almak isteyen vatandaşlar, kısa süreli kalmak istemeleriyle transit geçişlerde 180 gün içinde 90 günü aşmadan konaklama hizmeti vermektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu İzmir

Vize başvuru merkezleri arasında yer alana İzmir, seyahat yapmayı planlayan Hırvat vatandaşlara, vize koşullarının uyması kapsamında detaylı bilgilendirme ve değerlendirme hizmeti sunar. Hırvatistan konsolosluğu İzmir hizmetleri başvuruları onaylayarak sonuca bağlanmasını da sağlar.

Hırvatistan Konsolosluğu Vize

Hırvatistan’a gitmek isteyen vatandaşlar öncelikle vize başvuru formlarını eksiksiz doldurmaları gerekir. Daha sonra vize dilekçe örneği de vize türüne göre doldurulmalıdır. Tabi ki gerekli evraklar listesinin de eksiksiz olması önemlidir.

Hırvatistan Konsolosluğu Antalya

Antalya ili de vize merkezleri arasında yer almaktadır. Detaylı bir şekilde vize işlemleriyle alakalı Hırvat vatandaşlara her yönden hizmetlerini sunar. Aynı zamanda Antalya’nın çevre illerinde yaşayan gurbetçilerde bu konsolosluğa başvurabileceklerdir.

Hırvatistan Konsolosluğu Mail

Konsolosluk üzerinden telefonla yardım alınabileceği gibi maille de vize ücretleri, başvuruları ve süreçleriyle alakalı bilgiler alınabilmektedir. Hırvatistan konsolosluğu mail adresi, [email protected] olarak detaylı bilgi alınabilecektir.

Hırvatistan Konsolosluğu Gaziantep

Gaziantep hizmetleri de vize başvuru merkezlerinden bir tanesidir. Bu konsolosluk üzerinden 0342 255 54 35 numarasından detaylı bilgi edinilebilir. E-posta adresi ise [email protected] mailidir.

Hırvatistan Konsolosluğu Tatil Günleri

Hırvatistan konsolosluğu tatil günleri,  tüm resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Örnek verilecek olursa, yılbaşı, paskalya, ulusal egemenlik çocuk bayramı, gençlik ve spor bayramı, ramazan bayramı, Hırvatistan milli günü, Meryem’in göğe kabulü, zafer bayramı gibi karma resmi tatil günlerinde konsolosluk hizmet vermemektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul Nerede

Başkonsolosluk hizmetlerinin sunulduğu İstanbul, Hırvatistan hizmetlerini Beyoğlu’nda vermektedir. Ayrıca kurumun açık adresi ise Asmalı mescit mah. Oteller sok. no:1 Tepebaşı’dır. Kurum sabah 8’den 16.00 saatine kadar hizmet vermektedir. Ayrıca pasaport teslimleri de hafta içinde gerçekleşmektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu açık mı?

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu pazartesiden cumaya hafta içi her gün sabah saat 08:00 ile 16:00 arasında konsolosluk hizmetleri vermektedir.

Romanya vizesi ile Hırvatistan A gidilir mi?

Hırvatistan Cumhuriyeti tarafından alınan karara göre Romanya vizesi ve oturma izni ile ülkeye giriş gerçekleştirilmektedir.

Hırvatistan vize veriyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmek için Hırvatistan vizesi alması zorunludur, Schengen vizesi ile Hırvatistan’a giriş yapılmaktadır.

Oyla! post