Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Merkezi

Yurt dışına eğitim, turistik gezi veya iş nedeniyle seyahat planınız varsa tüm detayları bulabilirsiniz. Diyarbakır vize merkezi – visa center tecrübeli ekibimizle vize işlemlerinin kısa sürede yapılabilmesi adına hizmet veriyoruz.

Doğu Timor Konsolosluğu

Vize işlemlerinin uzun süreli işlemler olduğunu farkındayız. Aynı zamanda bir işlemin yanlış yapılması vizenin alınamamasına neden olabiliyor. Bu nedenle hazırladığımız bu sayfada vize işlemlerine dair tüm detayları anlatmaya çalışıyoruz.

Diyarbakır vize merkezi sayfamızdan başvuru yapabileceğiniz vize türlerinin hangileri olduğunu öğrenebilir ve başvurunuzu vize türüne göre yapabilirsiniz. Ayrıca vize ücretleri, başvuru formu, vize evrakları ve ülkelere göre vize işlemleri detaylarına ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra vize başvurunuz için firmamızdan destek almayı tercih ederseniz evraklarınızı bize nasıl ulaştıracağınızı öğrenebilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Merkezi İşlemleri

Diyarbakır Vize Merkezi vize alımları konusunda deneyimli kadrosu ile profesyonel, kaliteli, hızlı vize başvuru hizmeti veren bir merkezdir. Diyarbakır ilinde ikametgah eden kişilerin dışında ilçelerinde ve çevre illerde oturan vatandaşlar da merkezimizin hizmetlerinden yararlanabilir.

Diyarbakır vize merkezi, yurtdışında çalışma, oturma ve uzun süreli eğitim vizelerinin yanında turistik, ticari, kısa süreli eğitim ve dil okulu, aile-arkadaş ziyaret vizeleri gibi her türlü vize türünde vize alımında uzmandır.

Başvuru yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren, deneyimli çalışanlarımız sizi vize alma konusunda yapmanız gerekenler açısından aydınlatacak, başvurularınızın olumlu sonuçlanması için gerekli vize başvuru dosyasını titizlikle hazırlayacaklardır.

Merkezimize bizzat başvurabilir ya da evraklarınızı kargo-kurye ile iletebilirsiniz. Vize başvurusunun sonuçlanması ülkeden ülkeye değişmektedir. Ortalama iki hafta sonunda vizenizin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenebilir, arzu ederseniz vizeli pasaportlarınızın adrese teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi Tüm Vizeler İçin İşlemler

İtalya, Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkeleri ve Schengen vize bölgesindeki ülkelerin vizeleri, Kuzey Amerika ülkeleri (ABD, Kanada) vizeleri, Okyanusya vizeleri (Avustralya, Yeni Zelanda) alma konusunda şirketimiz sektöründe öncü bir kuruluştur.

Siz seyahat amacınızı belirlersiniz, uzmanlarımız alacağınız vize türünü belirler ve size gerekli evrak listesini sunar. Evrakları tamamlarken danışmanlarımız hep yanınızdadır.

Belgelerde eksiklik olmaması ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması için titizlikle çalışan personelimiz form doldurma, dilekçe yazma, finans belgelerini, sponsor belgelerini, öğrenci belgelerini oluşturmada sizi bilgilendirir.

İdata-Vfs, Global-Bls gibi kuruluşlarla ortak çalışan firmamız bağlantıları sayesinde vize başvurularında olumlu sonuç yüzdesinde sektöründe öncü konumdadır. Siz de kolayca vize almak istiyorsanız, tüm merkezlerimizden üstün kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Diyarbakır Konsolosluğu

Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan pek çok insan Diyarbakır’da konsolosluk var mı şeklinde sorular sorar ancak yoktur. Bu nedenle süreç kişiler için daha zor olacak gibi görünse de aslında durum öyle değildir.

Diyarbakır’da pek çok vize danışmanlık merkezi bulunur ve bunlardan bazıları birkaç ülke konsolosluğu ile ortak anlaşmalıdır. Yani süreç sizin için tamamen resmi olarak işleyecektir. Ancak bu süreçte evrak tasdiki gerekebilmektedir. Dışişleri Bakanlığı evrak tasdik randevu işlemlerini ise sizler için danışmanlar yapabilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı telefon araması yaparak da yetkili birine ulaşabilir ve daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz. Ancak en iyi bilgiyi gideceğiniz ülkenin büyükelçiliği iletecektir.

Dışişleri Bakanlığı randevu sisteminden ya da gideceğiniz ülkenin konsolosluğunun randevu sisteminden vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu evraklar toplandıktan sonraki süreç olmaktadır.

Dışişleri Bakanlığı tasdik randevu işlemleri bazen uzun sürebilmektedir. Bu nedenle randevu evraklar toplandıktan hemen sonra vakit kaybedilmeden alınmalıdır.

Diyarbakır Konsolosluğu olmasa da süreci sizler adına yönetebilecek danışmanlık merkezleri olması sayesinde şehrinde konsolosluk olan kişi kadar rahat edebilmenizi sağlayacaktır. Ancak yine de parmak izi için bizzat gitmek gerekecektir.

Aynı zamanda Diyarbakır temsilcisi de bulunmaktadır. Bu oldukça yenidir. Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliği iletişim kurularak süreçte yaşanabilecek olası olumsuz durumların veya hataların önüne geçebilmek mümkündür. Konsolosluk eksikliğini bir nebze kapatması olasıdır.

Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır ve çevresindeki illerde yaşayan insanlar için vize işlemlerini kolaylaştırmak ve yurt dışına çıkışları sorunsuz hale getirmek için vize merkezleri aracılığı ile müracaatlar gerçekleşir.

Diyarbakırda nerelere gidilir?

Diyarbakır’da gezilebilecek ziyaret edilebilecek onlarca farklı mekan bulunmaktadır. Dini ve tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliklerde görülmeye değerdir.

Diyarbakır neyi ile meşhurdur?

Diyarbakır neyi ile meşhur derdiğinde herkesin aklına gelen hiç şüphesiz karpuztur. Ancak Diyarbakır’ın oldukça zengin bir mutfağı olmasından dolayı meşhur birçok yemeği bulunmaktadır.

Diyarbakır'ın tarihi güzellikleri nelerdir

Diyarbakır’ın tarihi güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur, halen buram buram tarih kokan ve yapısını koruyan kentte ziyaret edilebilecek birçok mekan yer almaktadır.

Oyla! post