Demokratik Kongo Vize Başvuru Formu

Demokratik Kongo Vize Başvuru Formu

Afrika kıtasında yer olan ülkelerden birisi olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne gitmek için yabancı uyruklu olan kişilerin vize sahibi olmaları gerekir. Vize işlemleri arasında ise Demokratik Kongo vize başvuru formu bulunur. Bu form başvuruda bulunan kişiye dair bilgileri içerir. Bu forma yazılan bilgiler sayesinde konsolosluklarda yapılan incelemelerle vizenin alınıp alınmayacağı anlaşılabilir.

Diyarbakır İdata Almanya

Demokratik Kongo Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Demokratik Kongo vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekir. Bunun dışında anlaşılır bir dilde ve yazım hatası olmaksızın doldurulmalıdır.

Demokratik Kongo Vize Başvuru Formu

Demokratik Kongo Vize Başvuru Formu

Demokratik Kongo vize başvuru formunda yer alması gereken bilgiler ise şunlardır;

  • Kişisel bilgileri (ad soyad, doğum tarihi, doğum yeri, medeni hal, eş ad soyad, anne baba ad soyad, ev adresi, telefon, eposta, gsm numarası)
  • İş meslek bilgileri (iş adresi, iş telefonu ve meslek bilgileri)
  • Pasaport bilgileri (uyruk, pasaport, pasaport no, pasaport türü, veriliş tarihi ve geçerlilik tarihi)
  • Vize bilgileri (vize türü, giriş tarihi, kalınacak süre, gidiş amacı, geçmişte ülkeye gidip gitmediğini belirten cevaplar)
  • Referans bilgileri (Türkiye’den referans, Demokratik Kongo’dan referans)

Bu bilgilerin tamamı doğru bir şekilde yazıldıktan sonra formun doldurulma tarihi yazılarak imza atılır. Başvuru formunun iki adet doldurulması zorunluluğu vardır.

Demokratik Kongo Vize Başvuru Formunun Doldurulması İçin Hizmet Alınabilir Mi?

Demokratik Kongo vize başvuru formunun İngilizce dilinde doldurulması gerekir. Dil eksikliği sebebiyle formun hatalı doldurulması mümkün olabilir. Bu nedenle vize merkezlerinden yardım alınabilir. Visa Center olarak Demokratik Kongo vize başvuru formunun doldurulması konusunda hizmet veriyoruz.

Bizi tercih ederek formu doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vize Başvuru Formu

Demokratik Kongo vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır, forumda yer alan kimlik bilgileri hatasız olarak yazılmalı ve pasaport numarası bulunmalıdır.

Kongo vizesi nasıl alınır?

Kongo vizesine müracaat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tek yetkili kurum olan Ankara Büyükelçiliği’ne şahsi başvuruda bulunması gerekir.

Kongo ya seyahat kimin eseri?

Fransız polisiye yazarı Jean Kristof Grange tarafından Lontano romanının devamı niteliğindeki eser okurlarını Afrika’da uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Kongo Büyükelçisi kim?

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba’dır. Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliği 2011 yılında Ankara’da açıldı.

Oyla! post