Burundi Konsolosluğu

Burundi Konsolosluğu

Burundi Konsolosluğu İstanbul’da bulunan hem Türkler hem de Burundi vatandaşları için hizmet veren fahri konsolosluktur. Diplomatik yetkisi yoktur ancak iki ülke vatandaşlarının işlemleri için hizmet verir. Ayrıca ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin düzenlenmesini sağlar. Konsolosluğun fahri konsolosu olarak ise Murat Aksu görev yapmaktadır.

Burundi Aile Birleşimi

İstanbul Burundi Konsolosluğunun Görevleri

İstanbul Burundi Konsolosluğu’nun görevleri hem Burundi vatandaşları hem de Türk vatandaşları tarafından merak edilmektedir. Fahri konsolosluğun görevleri şunlardır; vize başvurusu kabulü, pasaport yenileme, ölüm belgesi, nüfus cüzdanı çıkarma, evlilik belgesi, oturum izni uzatma ve doğum belgesi çıkartmaktır.

Şişli’de bulunan konsolosluğun görev bölgesi ise başta İstanbul olmak üzere Marmara’da bulunan şehirlerdir. Bu şehirlerde yaşayan kişiler bizzat konsolosluğa giderek veya iletişim yollarından yararlanarak bilgi alabilirler. İşlemler içinde randevu alıp randevu gününde pasaport yenileme, doğum belgesi çıkarma gibi işlemleri yapabilirler. Konsolosluğun görevleri ve yapabileceğiniz işlemler için daha detaylı bilgileri 0850 220 37 34 numaramızdan veya [email protected] adresine mail atarak öğrenebilirsiniz.

Burundi Konsolosluğu

Burundi Konsolosluğu

Burundi İstanbul Konsolosluğu İletişim

Telefon: 0212 284 98 82

Faks: 0212 284 98 83

Adres: ASC Hukuk Harmancı Giz Plaza Kat: 15 Levent Şişli/İstanbul

Burundi Konsolosluğu

Burundi için vize alarak ülkede bulunabilirsiniz. Gerekli evrakların toplanması, başvurunun yapılması, talep dilekçesinin oluşturulmasıyla başvuru yapılabilir. Başvuru formu ve vize talep dilekçesi için Burundi konsolosluğu ile iletişime geçilmelidir. Bu işlemler için ilgili konsolosluk veya vize danışma merkezimizle iletişime geçerek konsolosluk hakkında bilgi alabilirsiniz. Burundi konsolosluğundan alınan başvuru formu boşlukları online olarak doğru doldurulmalıdır.

Vize almak istiyorsanız, öncelikle bu başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekir. Kişisel bilgileriniz ve kimlik bilgilerinizle sizi tanımaya çalışırlar. Yanlış beyanlarda bulunulan bilgilerden kişi sorumludur ve vizenizin reddine kadar da yolu vardır. Başvuru formu ve diğer evrak işlemlerinde sizinle beraber çalışarak vize almanıza yardımcı olabiliriz.

Burundi Konsolosluğunun Verdiği Hizmetler

Burundi konsolosluğunda birçok hizmet verilir. Ülke giriş-çıkışlarında Burundi konsolosluğundan geçilmesi gerekir. Kısa süreli vize işlemleri için Burundi Konsolosluğu işlemlerinin yerine getirilmesi gerekir. Vize talep dilekçesinin ve başvuru formunun buraya sunulması gerekir. Konsolosluk işlemlerinizi doğru, tam, eksiksiz ve tanımları yeterli bulursa vizenizi onaylar. Aksi takdirde vizeniz reddedilebilir.

Burundi kimin sömürgesi?

Burundi Almanya’nın sömürgesi olan bir bölgedir.

Burundi nasil bir ülke?

Burundi doğal güzellikleri ile bilinen ancak ekonomik açıdan fakir bir ülkedir.

Burundi ne zaman kuruldu?

Burundi 1850’li yıllarda kuruldu.

Oyla! post