Benin Aile Birleşimi

Benin Aile Birleşimi

Batı Afrika’da bulunan Benin’de yaşamak isteyenlerin aile birleşimi haklarını kullanarak bu isteklerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Bu isteğin gerçek olabilmesi için başvuru sahiplerinin Benin’de bir aile yakınının olması gerekir. Bu yakın eş olabileceği gibi anne veya baba da olabilir. Bu durumda her Türkiye’de ve Benin’de bulunan her iki bireyde aile birleşimi için gerekli belgeleri hazırlayarak yetkililere sunarlar. Yapılan inceleme sonucunda Türkiye’de bulunan kişinin Benin’e uzun süre kalmak için gitmesine onay verilirse aile birleşimi vizesi alınabilir.

Benin Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Benin aile birleşimi – visa center hizmetlerinden birisidir. Benin aile birleşimi hakkında merak edilen soruların tamamına hazırlanan sayfa cevap verir. Bu sayfada aile birleşiminin gerçekleşmesi için hazırlanacak belgeler ile vize ücretleri bulunur. Bu sayede uzun süreli kalış planlayanlar vize için ne kadar harcama yapacaklarını öğrenebilirler.

Benin Aile Birleşimi

Benin Aile Birleşimi

Benin Aile Birleşimi Hakkında

Benin Aile Birleşmi için ülkenin Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri hazırlamalısınız. Benin Konsolosluğu`nun istediği tüm şartlara uygun işlem yapmalısınız. Eğer Benin Aile Birleşimi vizesi almak istiyorsanız öncelikle başvuru yapmanız gereklidir. Ancak başvuru işlemini bir kadar önce yapmalısınız. Başvuru prosedürünü ne kadar erken başlatırsanız sizin için o kadar faydalı olacaktır.   Çünkü Aile Birleşimi vize başvuru işlemi randevu ve diğer evrakların hazırlanması işlemleri sebebiyle gecikebilir. Bu tür gecikmelerden kendinizi sigortalamak adına seyahat tarihinden çok daha önce başvuru işlemini başlatmanız önerilir.

 

Benin Aile Birleşimi randevusunu takribi 2 ile 5 ay gibi bir süre önce başlatabilirsiniz. Bu süreçte Konsolosluk tarafından gereken evrakları hazırlamalı, ardından randevu alarak vize talebinde bulunmalısınız.

Benin Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Benin Aile Birleşimi vizesi için hazırlamanız gereken önemli belgeler bulunmaktadır. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Benin Aile Birleşimi Vizesi için hazırlamanız gereken belgeler aşağıdaki şekildedir.

30 Gün önce çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf. Fotoğrafta kafa ve çene arası 3.5 ile 4.5 ölçülerinde olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın daha önce herhangi vize işleminde yer almaması gereklidir.

 • Vize başvurusu mutlaka ziyaret eden kişi tarafından yapılmalıdır.
 • Pasaportun geçerliliği en az 1 yıl olmalıdır.
 • Aile Birleşim Başvuru vize formunu dolduracağınız zaman Almana ve büyük harfler ile doldurmalısınız. Forumdaki bilgilerin hepsi eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir.
 • Sonraki aşamada nüfus il müdürlüğünden ya da bu evrakı vermek yetkisi olan diğer kurumlardan Uluslararası geçerli olan evlilik belgesinin aslı ve kopyası.
 • Başvuru sahibi kişi evlenmeden önce ve sonra aldığı tam tekmil vukuatlı nüfus kaydının örneği ile birlikte 2 adet kopyası.
 • Sağlık sigortası
 • Aşı olunma hakkında evraklar
 • Banka hesap dökümü
 • İletişim bilgileri
 • Benin`de olan iletişim adresi ve bilgiler
 • Oturum hakkında izin belgesi

Benin Vize Ücretleri

 • Tek Girişli 1 Aylık Vize – 50 Euro
 • Çok Girişli 1 Aylık Vize – 75 Euro
 • Çok Girişli 3 Aylık Vize – 100 Euro

Belirtilen ücretler kur değişimden etkilenerek artıp azabilir. Bu nedenle en güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak için vize şirketiniz ile görüşmelisiniz.

Aile birleşimi ne kadar sürer?

Aile birleşimi vize işlemleri ülkeye ya da ülkede bulunma sürecine göre bir ay kadar sürebilir.

Fransa Aile Birleşimi ne kadar sürer?

Fransa aile birleşimi vizesi yaklaşık 3 hafta kadar sürebilir.

Aile birleşimi vizesi kimlere verilir?

Aile birleşimi vizesi ülkede evlilik ya da ziyaret amaçlı olarak bulunacak kişilere verilir.

Oyla! post