Yunanistan Vize Başvurusu Belgeleri 2020

yunanistan vize evraklari

Yunanistan Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan turistik vizesi müracaatları için gerekli bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların tamamlanması ile müracaat yapılmalıdır.

1 – Pasaport, Yunanistan turistik vizesi için istenen evrakların ilkidir. Pasaportun eski olmaması gerekir. Pasaport için en fazla on sene limiti aranır. Daha eski pasaportların yenilenmesi icap eder. Pasaport, yırtık ve aşırı deforme olmamalıdır. Sayfalarında vize izni verilecek kadar boşluk bulunmalıdır. Bu konuda boş sayfanın en az iki sayfa olması istenmektedir.

2 – Biyometrik Vesikalık Fotoğraf, Yunanistan turistik vizesi evrakları arasında yer alan ve istenen şeylerdendir. Özelliklerini taşıyan bir renkli vesikalıktan iki adet talep edilmektedir. Yunanistan turistik vizesi için en önemli ayıraçtır.

3 – Yunanistan turistik vizesi talep formu da gerekli evraklar arasında bulunmaktadır. Yunanistan turistik vizesi talep ettiğine dair yazılması gereken bir dilekçedir. Bu dilekçede, Yunanistan içerisine gerçekleştirilecek seyahatin detaylarına yer verilmelidir. Gezinin amacından tutun da tarih ve yer bilgi ve belgelerine kadar, her şeyin anlatılması istenmektedir.

4 – Vatandaşlık Kimlik Kartının fotokopisi de Yunanistan turistik vizesi için istenen evraklardandır. Renkli ve önlü arkalı olması yararlıdır.

5 – Banka Hesap Durumu, Yunanistan turistik vizesi müracaatında istenen bir diğer evraktır. Özellikle son üç aya dair hesap hareketlerini gösteren belge, konsolosluklar tarafından istenenler arasında yer almaktadır.

 

6 – Seyahatin ciddi olduğu ve gerekli planlamanın yapıldığını belirten bir evrak olarak da, hem uçak hem de kalınacak otel ya da yer ile alakalı rezervasyonları gösteren belgenin de Yunanistan turistik vizesi için sunulması gereken evraklar arasında yer aldığı bilinmelidir.

7 – Kişilerin çalışma durumlarını gösteren belgeler ve aldıkları maaşların göstergesi bordro da Yunanistan turistik vizesi için doya içerisinde sunulması gereken evraklar silsilesine dâhildir. Bir çalışan, en az son üç aylık çalışma durumu ve maaşını gösteren bordroyu belgelemek zorundadır. Bordronun evrak olarak kabul edilebilmesi için, hem ıslak imzalı hem de kaşeli olması gerekmektedir.

8 – Yunanistan turistik vizesi için istenen bir diğer evrak da ister e devlet üstünden isterse de bir nüfus müdürlüğünden alınmış, vukuatlı tam nüfus kayıt örneğidir.

9 – Yunanistan turistik vizesi başvurucusu şayet on sekiz yaşına girmemiş ve reşit değilse, noterden tasdiklenmiş bir muvafakat name evrakı istenmektedir. Muvafakat name, hem anne hem de baba tarafından imzalanmış olmalıdır. Noterin tasdik ve mührü de Yunanistan turistik vizesi için muvafakat namede bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu