Hollanda Turistik Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Turistik Vize İşlemleri

Nedir? : Schengen vizesi kapsamında verilen Hollanda turistik vizesi ülkeye yapılacak olan 90 günden kısa süreli seyahatler için verilmektedir.

Kaç günlük alınabilir? : İlk vize başvurusu olanların maksimum 30 günlüğüne alabildiği Hollanda turistik vizesi diğer başvurularda 90 günlüğe kadar alınabilir.

Nereye başvurulur? : Yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerekli işlemler uygulanmaktadır.

Gerekli evraklar nelerdir? : Hollanda vizesi için gerekli evraklar;

-Hollanda vize başvuru formu (Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)

– Hollanda anadillerinde ya da İngilizce doldurulmuş, ıslak imzalı Schengen vize talebi dilekçesi

-Pasaport ( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)

-Biometrik Fotoğraf ( 3,5×4,5 cm boyutlarında, 2 adet, en geç 3 ay içerisinde çekilen, beyaz fonlu ve daha önce kabul edilen başka bir vize başvurunda kullanılmamış)

-Kimliğin her iki yüzünün fotokopisi

-Noter tasdikli muvafakatname

-Son üç yıl içinde alınan vizelerin(Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) birer fotokopisi

-Adres ve evli kadınlar için bekarlık soyad bilgilerini içeren Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

-Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Kaşeli ve imzalı olmak üzere son 3 aya dair maaş bordroları, içerisinde en az 3.000 TL mevduat bulunan aktif banka hesabının 3 aylık hesap özetleri, varsa araç ruhsat, ev tapusu, kredi kartı ekstresi gibi ek gelir belgeleri)

-Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler

-Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler ( Vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket imza sirküleri, şirketin ticaret sicil gazetesi, kişinin çalıştığını gösterir belgeler)

-Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün önce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra da tamamlanan, minimum 30 bin Euro teminatlı uluslar arası bir seyahat sağlık sigortası poliçesi

-Başvuran kişinin eğer diğer Schengen ülkelerine seyahati söz konusuysa,  üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe

-Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri  (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )

-Yabancı uyruklu kişiler için minimum 6 ay geçerlilik süresi bulunan ikamet ve çalışma izinlerinin fotokopisi

şeklinde listelenmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : Hollanda turistik vize başvurusu yapacak kişinin 12 yaşından büyük olması durumunda parmak izinin alınması yani biometrik veri alımı zorunlu hale gelmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Hollanda vize başvurusu yoğunluğa ya da sizden ek belge istenmesine göre tahmini sürelerden geç sonuçlanabilir. Sorun yaşanmaması adına belgelerin 1 ay önceden verilmesi uygundur.

Ne kadar sürede çıkar? : 7 ila 10 gün aralığına çıkan Hollanda vizesi başvurusu bazı özel durumlarda 28 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Konsolosluk tarafında yetkilendirilmiş olan yakınınızdaki herhangi bir vize başvuru merkezinden randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu