Hollanda Saat Kaç

Hollanda saat kaç; Hollanda Avrupa ülkelerinden biri olarak, Türkiye’yle arasında 1 saat fark vardır. Türkiye’deki saat 11.00 olduğunda Hollanda için saat 10.00 olarak geçmektedir. Avrupa’dan bağımsız olarak saat uygulamasına geçen Türkiye, meridyen çizelgesi üzerinden güneşin doğuş ve batış yönüne, ışığın düşüş değerine göre yapılan hesaplamalarla, 1 saat ileridedir.

Türkiye Hollanda Saat Kaç?

Türkiye ile birçok Avrupa ülkesi arasında 1 saat vardır. Türkiye Avrupa ülkelerine oranla 1 saat ileridedir. Hollanda saatine bakıldığında zaman aralığı tam 60 dakika olarak görülmektedir. Hollanda Türkiye saat farkı meridyen üzerinden hesaplandığında, bu zaman dilimi çok fark etmemekle birlikte sadece 1 saat ileri olarak görülebilmektedir.

Hollanda ile Aruba, Sint Maarten ve Bonaire arasında ise 2 saat dilimi bulunmaktadır. Hollanda’da başkent Amsterdam üzerinden bakılan saat dilimine göre Türkiye geridedir. Türkiye’de saatin 1 olması Hollanda’da saatin 2 olduğu anlamına gelmektedir.

Fransa’da Saat Kaç?

Fransa’da saat aralığı Türkiye ile arasında 1 saat olarak hesaplanmıştır. Tıpkı Hollanda gibi Avrupa’nın birçok ülkesinde saat 1 saat ileride görülür. Zaman dilimi meridyen üzerinden ayarlandığında, ülkelerin arasında büyük saat farkları olabilmektedir. Örneğin bu durum için Amerika tam tamına 8 saat geride olan ülkeler arasındadır. Avrupa’da insanlar akşam saatlerine geçerken, Amerika’da güneş yeni doğmakta, gün yeni başlamaktadır.

İtalya’da Saat Kaç?

İtalya, Fransa ve Hollanda saat kaç; Bu ülkeler arasında saat farkı bulunmamaktadır. Ancak Türkiye ile aralarında hepsinin 60 dakika bulunmakta, yani saat 1 saat ileri olmaktadır. Türkiye 1 saat geriden giderken, Avrupa ülkeleri için bu durum tam tersidir. İtalya’da olan bir insan saatine baktığında saat 11.00’ı gösterirken, Türkiye için bu saat tam öğlen 12 olarak görülecektir.

Amerika’da Saat Kaç?

Amerika ile Türkiye arasında ve Avrupa ülkeleri arasında 8 saat vardır. Bu durumda Amerika 8 saat geridir. Siz yeni günü bitirirken, Amerika’da olan bir insan yeni güne başlıyor olabilir. Yılbaşı etkinliklerinde görülen saat farklarıyla bilinirki, Amerika 1 gün sonra yeni yıla girerken siz yeni yıla o günün gecesinde girmiş olursunuz.

Oyla! post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp