Hollanda Para Birimi

Avrupa’nın refah seviyesi yüksek olan ülkesi Hollanda, Euro para birimini kullanmaktadır. Hollanda para birimi Avrupa Birliğine bağlı bütün ülkelerin kullandığı para birimiyle aynı olmakla birlikte Hollanda para birimi euro’dan önce Gulden ve Florini para birimine sahiptir. Eski ve yerleşik köklere sahip Hollanda hükmeti için ekonomi de yüksek gelir sağlama potansiyeline sahiptir.

Hollanda Parası Kaç TL

Hollanda parası Florini para birimi kullandığı zamanlarda düşük bir gelir ekonomisine sahipken, AB ülkesi olduğu için Euro bazında para kullanmaya başlamıştur. Hollanda eski para birimi florini üzerinden hesap yapmak ise 2022 yılında Euro para biriminden daha az birim fiyatıyla çıkacaktır.

1 Euro günümüzde 10 Türk lirasına tekabül etmektedir. ABD doları, İngiliz sterlini ve İsviçre Frangından daha yüksek olan Euro, Türkiye’nin dış politikasından kaynaklı düşmemekte, gün geçtikçe artmaktadır. Hollanda’da sıradan bir vatandaş için 1 Euro oldukça kıymetsiz birim fiyatıyla kullanılmaktadır.

Hollanda Para Birimi 2022

Hollanda para birimi günümüzde Euro’dur. Bu dönemde Avrupa Birliğine giden bir Türkiyelinin cebinde 100 Euro olması Türk lirasıyla 1000 Liraya denk gelmektedir. Arada 10 kat fark olan para birimi, Hollanda’nın pahalı bir ülke olmasına neden olur. Bu durum Avrupa’da yaşayan vatandaşlar için geçerli değildir. 2022 yılında Euro dünyada en çok kullanılan ikinci para birimidir.

1 TL Kaç Hollanda Florini?

1 NLG 4, 67 Türk lirsı etmektedir. Ancak Hollanda genel olarak Euro kullanmakta olan, kendi parasını devlet yönetmeliğine göre AB’ye katıldıktan sonra değiştiren ülkelerden biridir. Hollanda florini için düşük bir Türk lirası ödemesi yapmak yeterlidir. Çünkü neredeyse Euro’nın yarısı olacak şekilde bir değere sahiptir. Hollanda güncel olarak Euro kullanmaktadır.

Ukrayna Para Birimi

Rusya’da kullanılan Rus rublesinden farklı olarak Ukrayna para birimi Ukrayna grivnası olarak geçerlilik göstermektedir. Günümüzde 1 ukrayna grivası eşittir 0, 34 Türk lirası civarındadır. Bu durum enflasyona bağlı olarak değişmekte aynı zamanda Euro bazında da oldukça düşük birim değeri çıkmaktadır. Hollanda’ya giden bir Ukraynalı için ödeme yapmak oldukça sıkıntılı ve yüksek olabilmektedir.

Oyla! post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp