Hollanda Aile Ziyaret ve Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Kendisi Türkiye’de ikamet ediyor olup Hollanda’da bulunan aile bireyi ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyenlerin aldığı vize kategorisidir.

Kaç günlük alınabilir? : Hollanda aile ziyareti vizesi süresi, maddi durumu gösterir belgeler, seyahat sonrası geri dönüşün yeterli ispatı, kişilerin yakınlığı gibi durumların değerlendirilmesi neticesinde belirlenir.

Nereye Başvurulur? : Hollanda vizesi için gerekli belgeler tercih edilen vize başvuru merkezine iletilmelidir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Hollanda vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan kişisel bilgileri ve seyahat detaylarını gösterir evrakların haricinde Hollanda’da ikamet eden yakından gelen davetiyenin sunulması gerekmektedir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Hollanda aile ziyareti vizesi başvurusu için temin edilmesi şart olan davetiyede ziyaret edilecek kişinin kendi pasaport ya da kimlik fotokopisini, ikamet edilmesini sağlayacak olan evin adresini, iletişim bilgilerini, maaş bordrosunu ya da giderlerin karşılanacağı kaynakları belirtmesi gerekmektedir. Ayrıca davetiye içerisinde kişilerin yakınlık derecesi belirtilmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Seyahat planının aksamaması için gidiş tarihi öncesindeki 30-60 gün aralığında başvurunun yapılması önerilir.

Randevu nasıl alınır? : Hollanda aile ziyareti vize başvurusu için başvurduğunuz vize merkezi yetkilileri randevu tarihi almanızı sağlamaktadır.

Transit Vize İşlemleri

Nedir? : Hollanda transit vizesi Schengen bölgesi içerisindeki herhangi bir ülke üzerinden aktarma yapmak amacıyla Hollanda havalimanlarından birinde bulunması gerekenlerin alması zorunlu vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Vize, yalnızca havalimanı içerisinde 2. seyahat adımınızı gerçekleştirene kadar geçireceğiniz süreyi kapsar.

Nereye Başvurulur? : İlgili belgeler vize başvuru acentasına iletilir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Hollanda transit vize için gerekli evraklar olarak kısa süreli vize başvurularında talep edilen kişisel bilgileri gösterir standart belgelerdir. Ancak 2. seyahatinize dair uçak bileti ya da rezervasyonu gibi detayların anadillerden birine çevrilerek sunulması gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Yetkililerin yoğunluğu ya da tatil dönemlerinden kaynaklı bir problem yaşanmaması adına planlı aktarma yolculuğunun 1 ay öncesinde Hollanda  transit vize başvurusu yapılması uygundur.

Randevu nasıl alınır? : Belgeleri sunmak için ilgili vize başvuru merkezine ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu