Fransa Saat Kaç?

Fransa saat kaç; Fransa’da saat 1 saat geri konumdadır. Meridyen çizgisine göre hesaplanmakta olan saat ve dakika farkları, Türkiye konumuna paralel düşmekte olan Fransa’dan 60 dakika ileride gitmektedir. Zaman çizelgesinde, güneşin doğuşu ve batışıyla birlikte dünyaya düşen ışığın saniyelik hesaplamasına göre ülkeler arası hatta şehirler arası dakika ve saat farkı olmaktadır.

Fransa Türkiye Saat Farkı

Türkiye’de yaşayan bir insan saatine baktığında saat 11.00’ı gösterirken, Fransa’da saatine bakan bir insan için bu zaman dilimi 1 saat geri konumda olacak yani saat 10.00 olacaktır. Zaman çizelgesi meridyenler arasındaki çizgiler ve güneşin konumuna göre ayarlanmaktadır. Türkiye’de Ağrı ile İzmir arasında dakika farkı görüldüğü gibi dünyada ülkeler arasında saat farkı görülür.

Almanya’da saat kaç; Almanya’da saat 1 saat geridir. GMT+2 kullanımıyla dünya saatlerinde farklılıklar görülür. Bu durum Çin ile Amerika arasında ve Türkiye ile Almanya arasında da geçerlidir. Bütün ülkelerdeki uzaklık ve yakınlık mesafesiyle aynı kıtalarda, kuzey ya da güney kutbuna yakınlıkla belirlenen zaman çizelgesi olarak geçmektedir.

Paris Saat Kaç?

Ülkelerin başkentleri üzerinden ve meridyen farkları üzerinden şehirlerine göre saat hesaplaması yapılmaktadır. Fransa’nın başkenti olan Paris için 1 saat geri olan saat, Türkiye’de 1 saat ileri konumdadır. Paris, Tokyo, Şikago gibi şehirlere bakılarak, ülkelerdeki saat farklarını ileri ve geri konumlarına göre hesaplamak mümkündür. Fransa’da saat Türkiye’den 1 saat geri olarak hesaplanmalıdır.

Amerika’da Saat Kaç?

Fransa saat kaç; Fransa’da olan birinin saati geriyken Amerika’da bu durum oldukça farklıdır. Amerika Avrupa ülkelerinden ve Türkiye’den uzakta olan bir kıta olduğu için orada saat 8 saat geridedir. Yani siz akşam üzerini yaşarken, Amerika’da insanlar güne yeni başlıyor saat 8 ile 9 orasında olabiliyor.

Tokyo Saat Kaç?

Tokyo’da saat Amerika ve Avrupa’dan farklı konumdadır. GMT+9 konumuna göre saat Tokyo’da ileridir. Bu durumda da Avrupa arasında tamamen 5 saat fark vardır. Saatin 6 olduğu Avrupa ülkesinden Tokyo’ya bakıldığında saatin 11 civarı olduğu görülebilir. Ülkelerin saatleri meridyen konumuna göre düzenlenmiştir.

 

Oyla! post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp