Dubai Vizesi Gerekli Belgeler

dubai vizesi gerekli evraklar

DUBAİ VİZE TÜRLERİ NELERDİR?

Dubai Turistik Vize

Dubai Göçmenlik bürosu üzerinden online olarak yapılan başvurularla değerlendirme alınan vize türlerinden birisidir. Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapmalarını sağlayan bu vize için kısa ve uzun süreli olarak iki çeşitte başvurular gerçekleştirilmektedir.

Hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahiplerinin ise 90 güne kadar seyahatleri için Dubai vizesinden muaf oldukları belirtilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize anlaşmasına istinaden bu durumlarda kişiler vize işlemlerine tabi tutulmadan belirtilen süreler içerisinde seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Türkiye’de oturum hakkını elde etmiş kişiler veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından bordo pasaport sahibi olmaları halinde Dubai’ye giriş yapabilmek amacıyla alacakları vize türlerinden birisi olan Dubai Turistik Vizesi için randevu alma zorunluluğu yoktur. Elektronik ortamlarda gerçekleştirilmekte olan başvurular için istenen evrakların gönderilmesi yeterli olacaktır. E-mail üzerinden gerçekleştireceğiniz ve tamamlayacağınız başvurular sayesinde randevu alma şartı olmaksızın vizelerinizi hak edebilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi için başvurularınızda şahsen gelmenize gerek kalmadan internet ortamında tüm işlemleriniz gerçekleştirilebilecektir. Dubai vize başvurularında yetkili olan acentelere şahsi olarak başvuru yapmadan, online ortamlarda istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz halinde kısa sürede olumlu sonuçları almanız sağlayacaktır.

Dubai Konsolosluğu‘nun başvuruları sonuçlandırma süreçlerinde resmi tatiller dışında 72 ile 96 saat arasında işlemler gerçekleştirilmektedir. Ancak bu süreleri uzatan bazı hususlar mevcuttur. Güvenlik departmanı tarafından soruşturmaların gerçekleştirilmesi halinde vize başvurularının sonuçlanma süreleri uzayacaktır. Evraklarda tutarsızlık olması, daha önce aldığınız vizelerde sürelerin bitmesine rağmen daha uzun kalmanız ve geçerli bir Dubai oturumunuzun olmaması hallerinde vize süreleriniz uzayabilmektedir.

E-vize sistemi üzerinden yükleyeceğiniz belgeleri hazırlarken renkli olarak taratılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport, banka dekontu ve yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti oturum belgeleri uygun şartlarda sunulmalıdır.

 Pasaportlarla ilgili olarak dikkat edilmesi gereken husus 10 seneden daha eski ve yıpranmış olmamasıdır. Böylelikle işleme alınsa dahi geri dönme riskini göz ardı etmemelisiniz.

 Nüfus cüzdanı fotokopisinin her başvuru sahibi için ayrı olarak evraklar arasına dahil edilmesi gerekmektedir.

Dubai Ticari Vize

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai Emirliği’ne alacağınız ticari vize sayesinde işinizle ilgili etkinliklere katılabilirsiniz. Ticari amaçlarınıza uygun olacak şekilde iş toplantılarının, fuarların ve görüşmelerin yapılmasında, ticari anlaşmalara varmak amacıyla veya bu alanda yapılacak olan araştırmalar için bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Dubai Ticari Vizesi alınması gerekmektedir.

Gri, Yeşil veya siyah-kırmızı renklerde olan hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günden az olacak seyahatlerinde vize muafiyetleri bulunmaktadır.

Sizler de ticari amaçlarla toplantı, fuar, seminer katılımlarında veya anlaşmaları yapabilmek adına bordo pasaportunuzla Dubai’ye seyahat etmek istediğinizde iki çeşit vize türüyle karşılaşabilirsiniz. Kısa süreli ve uzun süreli olan pasaport türlerinde tek ve çok girişli seçenekler bulunmaktadır.

Başvurunuzun onaylandığı tarih itibariyle 58 günlük süre içerisinde ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde vizelerinizin geçerliliği ortadan kalkacaktır.

Kısa Süreli Dubai Ticari vizesi için tek veya çok girişli başvuruları gerçekleştirecek olan kişiler 30 gün konaklama süresini elde edeceklerdir. Ancak bu sürenin 28 gününü tamamladıktan sonra seyahatlerin sonlandırılması, vize sahibi kişi açısından olumlu sonuçları ortaya koyacaktır. Bu durumda düzenlenecek olan ticari etkinlikler için konaklama sürelerinin toplamda 28 günü aşmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde konaklama sürelerini aşan her yolcu 3000 USD para cezası yaptırımı ile karşılaşacaktır.

Uzun süreli Dubai Ticari Vize başvurularında kişilerin toplamda 90 gün konaklama hakkı olacaktır. Tek veya çok girişli olarak yapılacak başvuruların toplam konaklama süresi 90 günü geçmemelidir.

E-vize özelliği taşıyan Dubai ticaret vizesi için evrakların renkli tarayıcılardan aktarılması gerekmektedir. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklenecek olan evraklarla ilgili işlemler, uygun şartlarda ibraz edilmesi halinde değerlendirilmeye alınacaktır. Seyahatleriniz boyunca vize kağıdının çıktısını alarak pasaportlarınızın arasında bulundurmanız gerektiğini vurguluyoruz.

Nüfus Cüzdanı renkli fotokopisi

 Pasaport renkli fotokopisi

 Renkli taratılmış banka dekontu ve

Yabancı pasaport sahipleri için Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesinin renkli taratılmış belgesi ile Dubai Ticari vize başvurusu yapılmaktadır. Aksi halde evraklarınızdaki eksiklikler ve problemler nedeniyle vize reddi yanıtıyla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu