Avusturya Transit Vize

avusturya transit vize

Avusturya Transit Vize

 Herhangi bir ülkeye seyahat ederken Avusturya üzerinden geçecek olanlar, buradan aktarma yapacaksa transit vize istenir. Vize türünün seyahate uygun şekilde değişikliği söz konusudur. Avusturya Transit vize için eksiksiz şekilde doldurulan ve başvuran tarafından imzalanan vize başvuru formu gereklidir. 10 yıldan eski olmayan ve 2 sayfası boş olan ve dönüş sonrasında 3 ay geçerli olacak pasaport da bu vize için geçerlidir. Biometrik fotoğraflar 2 adet istenir. Uçak bilet bilgileri, gidilecek ülke ile ilgili bilgiler de transit vize içinde istenir. Transit vize alımında bazı konulara dikkat etmek gerekir.

  • Bu vize için ulaşım aracı ve ulaşım aracı ile ilgili kanıtlayıcı bilgiler net şekilde istenir. Bilgiler kanıtlanmadığında ya da tekrara istediğinde gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Aksi halde konsolosluk tarafından vize başvurusu reddedilebilir.
  • Güncel bilgi ve belgeler ile başvuru yapılmalıdır. Yapılan başvuruda kullanılan belgelerin son 3 aya ait olması gerekir. Banka hesap bilgileri ise son 1 haftaya ait olmalıdır.
  • Gerek duyulduğunda vize başvurusu için şahsi başvuru istenebilir. Bu durum daha önce Avusturya vizesi almamış olan kişilerden istenir.
  • Daha önce alınan Avusturya vizesi ile pek çok defa farklı ülkelere giriş yapıldığında konsolosluk tarafından görüşme talep edilebilir. Yapılan ülke girişlerinin amacı ve yeni vize başvurusunu anlamak amacıyla görüşme gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Randevu